Jelgavā notiks Ledus skulptūru festivāls


Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, atdzīvinot Jelgavā Planētu "Ledus", svinēs 15. dzimšanas dienu. Kā jau galaktiskā dzimšanas dienas ballītē – dažādi pārsteigumi, sešas uguņošanas, šovi, rekordliels skaits ledus skulptūru un pat ledus pirts. Ātrākajiem pasākuma apmeklētājiem – ieeja bez maksas.


No 8. līdz 10. februārim Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības iestāde "Kultūra" ar SEB bankas un CBS "Igate" atbalstu aicina uz vērienīgāko ledus skulptūru festivālu 15 gadu pastāvēšanas vēsturē. Pretojoties gravitācijas spēkiem – Uzvaras parks Jelgavā pārvērtīsies par ledus planētu, izdzīvojot kosmiskus multimediālus priekšnesumus, kuri tiks papildināti ar oriģinālām uguns, gaismas un video instalācijām, pastāstīja festIvāla projektu vadītājs Ivars Pirvics.


Izvērtējot skiču pieteikumus, dalībai festivālā apstiprināti 30 pasaulē atzīti mākslinieki no 10 valstīm – Krievijas, Bulgārijas, Ukrainas, Francijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Ungārijas, Lielbritānijas un ASV. Konkurence solās būt īpaši sīva, jo lielākā daļa no māksliniekiem ir dažādu festivālu pirmo godalgu ieguvēji. Tāpat šogad palielināsies ledus skulptūru mērogi, jo katram dalībniekam tiks piešķirts daudz vairāk ledus, kopumā 60 tonnas. Šobrīd ledus materiāls ir jau sasaldēts un gaida ierodamies tēlnieku.


Mazos planētas apmeklētājus priecēs teatrāli uzvedumi un vairāki ledus slidkalniņi, kā arī četras ledus foto skulptūras. Savukārt lielākie apmeklētāji aicināti dosies kosmosa izpētē ar grupām Musiqq, Lady’s Sweet un Karakums, vai sasildīties deju ritmos Sensation "ICE" ar Dj [Ex] da Bass un atveldzēties KOSKENKORVA ledus bārā.


Tomēr īsta dzimšanas diena nav iedomājama bez dāvanām, tāpēc 15. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls dāvina bezmaksas ieeju – katru dienu pirmās 15 minūtes Uzvaras parkā ir bez maksas.


Vairāk par festivālu: www.icelv.lv.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas