JRT gaidāma pirmizrāde MUŠA


3. martā plkst. 19.00 Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē gaidāma pirmizrāde – režisores Ineses Mičules iestudētais darbs MUŠA. Dramatizējumu pēc somu rakstnieces Sofijas Oksanenas romāna „Attīrīšanās” veidojusi Andra Neiburga, iestudējuma scenogrāfs – Gints Sippo, kostīmu māksliniece – Ieva Veita, lomās – Elita Kļaviņa, Baiba Broka, Gatis Gāga, Inga Alsiņa, Gundars Āboliņš, Jevgeņijs Isajevs un Andis Strods.


Izrādes centrā ir Alīdes Trū dzīvesstāsts. Pretrunīgs raksturs, apslāpētas jūtas, kritiski vēsturiskie apstākļi. Alīdes izdzīvošanas cena ir nodevība. Lugas darbība risinās baltiešiem izšķirošos vēstures posmos: 1941.–1949. gadā un 1992. gadā. Izrāde uzdod jautājumu, vai pagātnes noziegumam jelkad ir noilgums.


Tas, kā cilvēks nodzīvo savu mūžu, atkarīgs ne vien no laika un valsts, kurā viņš piedzimis, bet arī no viņa pieņemtajiem lēmumiem un dzīves laikā izdarītā.


Režisore Inese Mičule: „Mani interesē tādi stāsti un dzīves situācijas, kas nav viennozīmīgas, kurās nav iespējama tikai viena patiesība vai tikai pareiza izvēle. Izrādē galveno varoņu dzīves risinās apstākļos, kad izvēles nav vispār, taču tad paliek pāri cilvēka dvēsele, kuras izturības robežu nosaka vienīgi cilvēks pats.”


Pirmizrāde – 3. martā, nākamās izrādes 4., 17. un 18. martā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas