Jura Poškus filma “Saule spīd 24 stundas” pulcē skatītājus visā LatvijāLatvijas jaunākā spēlfilma, Jura Poškus komiskā drāma „Saule spīd 24 stundas” ceļo pie skatītājiem kinoteātros visā Latvijā, pirmajās izrādīšanas dienās to apmeklējuši jau gandrīz 3000 skatītāju.

Filma Saule spīd 24 stundas stāsta par Andra Keiša atveidotā uzņēmēja Mārtiņa lēmumu pamest visu un doties uz Ziemeļpolu „meklēt laimi”. Filma ekrāna mūžu uzsāka 1. martā ar izpārdotu pirmizrādi kinoteātrī Splendid Palace, uzreiz pēc tās filmas komanda devās Latvijas tūrē. Režisors Juris Poškus, aktieri Andris Keišs, Kristīne Krūze-Hermane, Kaspars Znotiņš, Intars Rešetins, Andis Strods un filmas producente Madara Melberga jau viesojušies kinoteātros Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Talsos, Cēsīs un Valmierā. 7. martā filmas komanda dodas uz Ogri, 8. martā uz Rīgas kinoteātri Kino Bize, 9. martā uz Siguldu, 10. martā tūri noslēgs režisora Jura Poškus tikšanās ar skatītājiem kinoteātrī Splendid Palace. Paralēli šai Latvijas tūrei filma tiek izrādīta regulārajos seansos visos Latvijas lielajos kinoteātros un mazākās kino izrādīšanas vietās.

"Ir taču patīkami sēdēt blakus svešiniekiem tumsā un raudzīties uz sauli, kas spīd divdesmit četras stundas,” skatītāju interesi par filmu komentē režisors Juris Poškus, bet aktieris Andris Keišs Latvijas tūri raksturo ar saukli “Apstāties aizliegts!” Filmas izplatītājs, studijas Riverbed vadītājs un kinorežisors Andris Gauja atzīst: “Jura Poškus filmas izplatīšana ir zināms izaicinājums – no vienas puses, viņš ir režisors brīvdomātājs ar savu oriģinālu kinovalodu, no otras puses, Jurim piemīt spēja ar savām filmām uzrunāt plašu auditoriju. Vienā no seansiem aicināju, lai paceļ roku tie, kas ir redzējuši Poškus iepriekšējo filmu Kolka Cool (2011), un nebiju gaidījis, ka roku pacels 99% zālē sēdošo cilvēku!” Kinoteātra Forum Cinemas programmas vadītāja Elīna Liberte piebilst: “Tik tiešām cienījams starts! Veiksmi noturēties!”

Filmas Saule spīd 24 stundas aktieru ansamblī iesaistīta starptautiska komanda – Eiropā pazīstamie norvēģu aktieri Tronds Halbo un Jepe Beks Laursens, komiskā epizodiskā lomā arī filmas līdzproducents Vlads Ketkovičs. Filma uzņemta Rīgā un Tukuma novadā, bet „Ziemeļpola daļa” filmēta viņpus Polārā loka, Krievijas arktiskajā pilsētiņā Tiksi, kuras ironiskais atainojums filmā ieguvis jaunu, skarbāku kontekstu.

Filmas režisors ir Juris Poškus (iepriekš veidojis spēlfilmas Monotonija (2007), Kolka Cool (2011), dokumentālās filmas Bet stunda nāk (2003), Nāves eņģeļi (1998) un 110/220 (1997)). Filmas operators ir norvēģis Mārtins J. Edelstēns, kurš arī bija ieradies uz filmas pirmizrādi Splendid Palace, scenārija autori – Juris Poškus un Aleksandrs Rodionovs, producente – Madara Melberga, mākslinieks – Toms Grīnbergs, montāžas režisori – Paula Popmane un Juris Poškus.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas