JVLMA Simfoniskais orķestris aicina uz koncertu “Franču smaržas”


Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simfoniskais orķestris un diriģents Andris Vecumnieks 30. novembrī plkst. 18 aicina visus mūzikas interesentus uz simfoniskās mūzikas koncertu "Franču smaržas" JVLMA Lielajā zālē. Šajā koncertā kopā ar orķestri muzicēs solists pianists profesors Ventis Zilberts, vēsta JVLMA pārstāvji.


Koncertprogrammas "Franču smaržas" veiksmes formula slēpjas to sastāvdaļu kopumā. Vispirms notikumu veido Francijas noskaņās izvēlēto skaņdarbu buķete – K. Debisī "Simfoniskā prelīde Fauna diendusa", V. A. Mocarta "Parīzes simfonija" un K. Sensānsa "Otrais koncerts klavierēm ar orķestri". Katrs no šiem darbiem pieskaitāms pie to radītāju daiļrades vai žanra virsotnēm, droši iegūstot šedevra apzīmējuma nokrāsu. Līdztekus tam ievērību pelna arī pianista Venta Zilberta dalība šajā koncertprogrammā, kas vienlaikus ir dāvana gan klausītājiem, gan pašam profesoram viņa apaļajā dzīves jubilejā.


Ventis Zilberts absolvējis Latvijas Valsts konservatoriju (prof. Igora Kalniņa klasi) un N. Rimska-Korsakova Pēterburgas Valsts konservatorijas asistentūru (prof. Natans Perelmans). Strādā JVLMA Klavieru, kā arī Klavierpavadījuma un Kameransambļa katedrās. Ilgus gadus strādājis Latvijas Radio par koncertmeistaru. Gan veicot ierakstus, gan koncertos bijusi sadarbība apmēram ar simt četrdesmit vokālistiem un instrumentālistiem. Par nopelniem Latvijas labā 1998.gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. Viens no aktīvākajiem latviešu mūzikas propagandētājiem Latvijā un ārzemēs. 1996.gadā PBLA Mūzikas nozares balva par trimdas latviešu komponistu mūzikas popularizēšanu.


Jautāts kādēļ šim koncertam izvēlēts tieši Sensānsa Otrais klavierkoncerts, Ventis Zilberts atklāj: "Šis koncerts mani ir pavadījis visu dzīvi un ļoti tiešā veidā atspoguļo manu dvēseles noskaņojumu, pat varētu teikt – filosofiju, ka jācenšas dzīvot pēc iespējas vieglāk. Sensānsa klavierkoncerts ataino manu būtību, pat esot minorā skaņkārtā; tas ir ļoti pozitīvs, vitāls, sirsnīgs un gaišs. Pats cenšos tāds būt un tas man šķiet saistošs arī cilvēku savstarpējās attiecībās".


Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv, kā arī stundu pirms koncerta tā norises vietā. Biļešu cena – Ls 3; pensionāriem, studentiem, skolēniem, uzrādot apliecības – Ls 1.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas