Jāņa Lūsēna mūzikls “Sniega karaliene” viesosies Rīgā, Ogrē un Liepājā


Decembrī Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes mūzikls "Sniega karaliene" viesosies gan Ogrē, gan Rīgā un Liepājā, aicinot mazos skatītājus, skolu jaunatni un ģimenes iepazīt mūzikla varoņu Ziemassvētku pasakas piedzīvojumus, vēsta mūzikla rīkotāji.


Pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas motīviem tapušais mūzikls "Sniega karaliene" ir latviešu autoru radīts brīnišķīgs muzikāls stāsts par mīlestību. Pasakas galvenie varoņi ir Gerda un Kajs. Meitene un zēns ziemas vakarā sastop skaisti mirdzošu ļaunuma vilinājumu – Sniega karalienes varenību un valstību. Kajs ļaujas Sniega karalienes varai un dodas tai līdzi uz Ledus pili. Gerda apņemas zēnu uzmeklēt un dodas ceļā. Gerdas mīlestība un labā griba ir stiprāka par grūtajiem pārbaudījumiem un pārdzīvojumiem, mīlestība dod ticību meitenei turpināt ceļu. Gerdas apņēmība, ceļā sastaptie pasakas varoņi un vecmāmiņas vēlējumi palīdz Gerdai rast no jauna drosmi un nepadoties. Meitene pēdējiem spēkiem uzmeklē Kaju ziemeļu valstībā un ar savu sirds lūgšanu spēj atkausēt Kaju. Sniega karalienes greizā spoguļa lauska, kas sasaldēja Kaja sirdi, nespēj uzveikt mīlestību.


Izrādes režisore Inese Mičule un scenogrāfe Ieva Kauliņa radījušas mūziklam jaunu skatuvisko risinājumu, pielāgojot izrādes norisi kinoteātra "Splendid Palace" lielajai skatītāju zālei.


Mūziklā lomas atveido: Sniega karaliene – Kristīne Zadovska, Gerda – Ieva Sutugova, Kajs – Andris Ērglis, vecmāmiņa – Andžella Goba, Puķu burve – Ieva Akuratere, kovārnis, balodis – Zigfrīds Muktupāvels, princese, Ziemeļburve – Amber (Aija Vītoliņa), Laupītāju meitene – Ance Krauze, Ziemeļbriedis – Uģis Roze, vārna, balodis – Baiba Neja, princis – Kārlis Freimanis, Garkājis – Andris Liseckis.


Visās izrādēs muzikālo skanējumu nodrošina mūziķu orķestris Jāņa Lūsēna vadībā un, kā stāsta mūzikla autors, tajā skanēs dažādi sitamie instrumenti, perkusijas, akordeons, ģitāras un taustiņistrumenti, uzburot pasakas īpaši tēlainu un ziemeļniecisku skanējumu.


"Sniega karaliene" rīkotāji – muzikālais teātris ARS NOVA – izrādes apmeklētājiem sagādājuši iestudējuma īpašas, drukātās programmas. Tajās mazie skatītāji iepazīs lomu atveidotājus, atradīs aizraujošus atjautības uzdevumus ar izrādes varoņiem, un papildus tajā būs klausāms CD ar sešām, zīmīgākajām izrādes dziesmām.


Izrādes notiks:
9. decembrī plkst. 16 Ogres Kultūras centrā;
13. decembrī plkst. 18 Rīgā, k/t "Splendid Palace";
14. decembrī plkst. 18 Rīgā, k/t "Splendid Palace";
15. decembrī plkst. 12 un 16 Rīgā, k/t "Splendid Palace";
16. decembrī plkst. 12 un 16 Rīgā, k/t "Splendid Palace";
22. decembrī plkst. 16 Liepājas OC Rožu zālē;
23. decembrī plkst. 12 un 16 Liepājas OC Rožu zālē.


Skatītājiem virs desmit cilvēku grupas tiek piedāvāta 10 procentu atlaide. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas