Kalnciema kvartālā norisināsies Mārtiņdienas tirdziņš


Sestdien, 9. novembrī, Kalnciema kvartālā no plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks īpašais Mārtiņdienas tirgus, kurā Mārtiņš Rītiņš būs sarūpējis Mārtiņdienas zosi, bērni un viņu vecāki varēs darboties tematiskajās darbnīcās un doties rotaļās ar folkloras kopu "Ceiruleits".


Mārtiņdienas svētku zosi tirdziņā varēsiet nobaudīt ne tikai uz vietas, bet arī iegādāties līdzņemšanai, lai pasniegtu uz ģimenes mielastā. Svētku galdam varēs nopirkt bērzu sulas dzirkstošo vīnu, dažādas ogu un ābolu plātsmaizes, malkas krāsnī ceptu maizi, kūkas un citus lauku gardumus.


Amatnieki kā ik gadu tirdziņā būs parūpējušies par latvju rakstu zīmju popularizēšanu, piedāvājot dažādas rotas un piespraudes, savukārt pirmo reizi pārstāvēts produkts tirdziņā būs šalles dāmām un kungiem ar Lielvārdes jostas elementiem.


No plkst.10.00 – 16.00 Brūnajā mājā bērni varēs darboties radošajā darbnīcā "Krāsu lidlauks", kurā gatavosim latvju rakstu zīmes no lauku pupām. Savukārt „Mārtiņdienas radošajā darbnīcā” bērni un viņu vecāki varēs kopīgi gatavot Mārtiņbērnu maskas iešanai budēļos. Jo budēļos iešanas laiks sākas tieši no Mārtiņiem un ilgst līdz pat Meteņiem.


Uz Kalnciema kvartāla skatuves no plkst. 12.00 tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja iet rotaļās kopā ar Līvānu folkloras kopu "Ceiruleits". Tajā pašā laikā Kalnciema kvartāla galerijā Mārtiņa Fonds kopā ar Mārtiņu Rītiņu svinēs Mārtiņdienu kopā ar Mārtiņa Fonda bērniem un viņu vecākiem, fonda čaklajiem brīvprātīgajiem palīgiem, atbalstītājiem un ziedotājiem.


Līdz 26. novembrim Kalnciema kvartāla galerijā apskatāma fotogrāfa Gunāra Janaiša foto izstāde „TEV. UN TIEM, KAS TEVI…”, kas veltīta Dzejniekam Imantam Ziedonim. Izstāde sastāv no 200 attēliem, kas izvietoti kolāžās ar Gunāra Janaiša komentāriem, atspoguļojot Dzejnieka Imanta Ziedoņa dzīvi 40 gadu garumā.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas