Kanālā TV3 būs skatāms Zigmara Liepiņa jubilejas koncerts12. novembrī plkst. 16.35 kanāla TV3 skatītāju vērtējumam tiks nodots Zigmara Liepiņa 70 gadu jubilejas teātra un kino mūzikas lielkoncerts. Komponistu jubilejā sveiks populārākie Latvijas solisti un mūziķi, tajā skanēs komponista radītie superhiti no teātra izrādēm, mūzikliem, operām un kino.

Koncertā skanēs dziesmas no rokoperas “Lāčplēsis”, uzveduma “Kapteiņu stāsti”, muzikālās drāmas “Vadonis”, izrādēm “Iedomu spoguļi”, “Adata”, “Spartaks”, “Žanna d’Arka”, “Emīls un Berlīnes zēni”, “Momo”, “Punktiņa un Antons”, operas “Parīzes Dievmātes katedrāle”, animācijas filmām “Pasaciņa”, “Ness un Nesija”, kā arī kinofilmas “Vajadzīga soliste!” un TV daudzsēriju filmas “Sarkanais mežs”.

Komponista Zigmara Liepiņa daiļrade ir plaša – viņš komponējis mūziku operām, rokoperai, radījis mūziku animācijas filmām, kinofilmai, daudzām teātra izrādēm, simfoniskajam orķestrim un Latvijai nozīmīgiem vēsturiskiem notikumiem, piemēram, Skrundas lokatora spridzināšanai. Viņa melodijas skanējušas Mirdzas Zīveres, Imanta Vanzoviča, Noras Bumbieres, Laimas Vaikules, Viktora Lapčenoka, Igo, Nika Matvejeva, Zigfrīda Muktupāvela, Aivara Brīzes, Dona, Ievas Kerēvicas, Gintas Krievkalnes un daudzu citu Latvijas solistu balsīs.

“Teātra izrādes mūžs parasti ir vien pāris gadi. Bieži vien vienīgais, kas pēc tās paliek, ir tieši mūzika un dziesmas, tādēļ esmu priecīgs, ka šajos koncertos skatītāji varēs dzirdēt melodijas, kas pirmo reizi skatītāju vērtējumam tika nodotas pirms 10, 20 vai pat 40 gadiem,” saka jubilārs, komponists Zigmars Liepiņš.

Koncertā piedalījās Igo, Ieva Kerēvica, Aija Andrejeva, Ivo Grīsniņš Grīslis, Juris Vizbulis, Jānis Buķelis, Normunds Rutulis, Ralfs Eilands, Katrīna Gupalo, Ginta Krievkalne, Atis Ieviņš, Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļas audzēkņi un citi solisti, kā arī koris “Anima”, TDA “Dzintariņš.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas