Kara drāma “Amerikāņu snaiperis” – pērnā gada pelnošākā filma ASVPar 2014. gada pelnošāko kinolenti ASV atzīta režisora Klinta Īstvuda godalgotajam "Oskaram" nominētā biogrāfiskā kara drāma "Amerikāņu snaiperis" ar Bredliju Kūperu titullomā.

Filma ir biogrāfisks stāsts par ASV armijas jūras spēku izcilāko snaiperi Krisu Kailu. Kriss tiek nosūtīts uz Irāku, kur viņa misija ir aizsargāt savus armijas biedrus. Kriss tiek uzskatīts par nāvējoši precīzāko šāvēju ASV armijas vēsturē, turklāt viņa reputācija ir zināma arī pretiniekiem, padarot viņu pašu par iekārojamu mērķi. Tomēr Kriss nav tikai karavīrs, bet arī vīrs un tēvs, un cīņa par savu ģimeni, izrādās, arī var būt ārkārtīgi smaga.

Filmas kases ieņēmumi no biļešu pārdošanas kinoteātros sasnieguši 337,2 miljonus ASV dolāru, tādējādi filmu padarot par pērnā gada pelnošāko kinolenti, kas izrādīta ASV kinoteātros.

Otrajā vietā ierindojusies triloģija "Bada spēles: Zobgaļsīlis. 1.daļa" ar Dženiferu Lorensu titullomā. Filma iekasējusi 336,8 miljonus dolāru.

Savukārt trešajā vietā ierindojusies zinātniskās fantastikas filma "Galaktikas sargi'.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas