Kariņš: Pedagogiem izteiktais piedāvājums esošajos apstākļos ir ļoti dāsnsPedagogiem izteiktais piedāvājums esošajos apstākļos ir ļoti dāsns, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

"Ir izstrādāts kompromisa variants, kas ir ļoti dāsns šajos apstākļos – vairāk nekā 60 miljoni eiro, ar ko varēs sakārtot pedagogu slodzes jautājumu. Kas man nav skaidrs – vai arodbiedrības pārstāvji ir gatavi piekrist. Jo kompromiss ir, kad abas puses nāk pretī," intervijā LTV uzsvēra Kariņš.

"Visu vienā laikā vienkārši nevar izpildīt, jo tas prasa vairāk naudas. Es ceru uz kompromisu, uz veselo saprātu. Jo tas piedāvājums tiešām nāktu skolu pedagogiem par labu. Tas nenozīmē, ka pārējiem pedagogiem nekas netiek skatīts," pauda premjers.

Viņš akcentēja, ka izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K) ilgstoši strādājusi ar pedagogiem, lai panāktu kompromisu.

"Es redzu, ka varam panākt vienošanos. Ja nevar vienoties par visu pārējo, tas nenozīmē, ka problēma nav saprasta. Tā ir ļoti labi saprasta, bet nevar vienā reizē atrisināt visu, kas nav 30 gados atrisināts," piebilda Kariņš.

Kā zināms, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padome vakar vakarā notikušajā sanāksmē nolēmusi šodien, turpinot pārrunas ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu un koalīcijas partijām, lūgt nodrošināt papildu finansējumu arī pirmsskolu un pārējo izglītības veidu pedagogiem.

LIZDA vadītāja Inga Vanaga norādīja, ka arodbiedrībai ir svarīgi visi pedagogi un sabalansēta slodze visiem pedagogiem, tāpēc LIZDA padome vienojusies prasīt valdībai papildu finansējumu, lai slodzes izlīdzinātu visām pedagogu grupām.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas