LIZDA lūgs nodrošināt papildu finansējumu arī pirmsskolu un pārējo izglītības veidu pedagogiem



Valdības piedāvājums par sabalansētu pedagogu darba slodzi un visu pienākumu apmaksu ir pieņemams, bet vēl jārod risinājums attiecībā uz pirmsskolas un profesionāls izglītības pedagogiem, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

"Nav pieņemams, ka visiem pedagogiem netiek piedāvāts risinājums slodzes sabalansēšanā, jo tas skar pilnīgi visus. Nekas netiek piedāvāts aptuveni 20 000 pedagogu. Tie ir pirmsskolas pedagogi, profesionālās ievirzes, interešu un profesionālās izglītības pedagogi," sacīja Vanaga.

Valdība piedāvā no 1. janvāra skolotājiem pāriet no 30 uz 40 stundu darba nedēļu, kurā 24 stundas tiktu paredzētas mācību stundām un 16 stundas – pārējiem pienākumiem. Attiecīgi tiktu kāpināts arī atalgojums – no 900 eiro uz 1200 eiro mēnesī.

Par pieņemamu risinājumu Vanaga sauca piedāvājumu par sabalansētu darba slodzi un visu pienākumu apmaksu: "Tas, kas ir pieņemams – tiek nodrošināta sabalansēta darba slodze. Paredzēts apmaksāt visus pienākumus, kas līdz šim nebija apmaksāti. Tam paredzēti papildu līdzekļi – 56 miljoni. Taču gribu uzsvērt, ka apmaksa par stundu būs tāda pati, kā bija spēkā no septembra."

"Tas, par ko mēs turpināsim sarunas, kur nav arī rezultāta – par darba samaksas paaugstināšanas grafiku. Mēs gribam šodien tomēr dzirdēt risinājumus, nevis atteikumus, kāds būs juridiskais ietvars, lai no septembra būtu dokuments, kas paredz algas paaugstinājumu," sacīja Vanaga.

LIZDA vadītāja uzsvēra: "Mēs lūgsim valdībai tomēr rast iespēju šonedēļ vēl pieņemt šos lēmumus. Jo mums ir svarīgi lēmumi. Svarīgi, lai tas tiek nolemts un ir juridiski dokumenti, nevis tikai mutiski solījumi. Tie ir bijuši pārāk ilgi un pārāk daudz."

Vanaga pauda cerību, ka sarunās izdosies rasts kompromisu. Pagaidām plānotais streiks no 19. septembra nav atcelts.

Foto: LIZDA

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas