Kas ir sporta videospēles?Ir sastopami daudz un dažādi videospēļu žanri, bet sporta videospēles ir vienas no vispopulārākajām. Lai arī to princips ir visai vienkāršs - dalībnieks spēlē komandā un izcīna uzvaru, gluži kā īstajos sporta veidos. Iespējams tieši tāpēc tās ir tik pieprasītas - tas ir vienkārši un viss notiek tāpat kā īstajā dzīvē. Tev negribas iet ārā un dzenāt futbolbumbu? Tikai ieslēdz savu spēļu konsoli un aizvadi vairākas aizraujošas spēles. Tāpat sporta videospēlēs sastopami īsti spēlētāji un veseli sporta klubi, kuros darbojas profesionāli sportisti. Šis faktors piesaista videospēļu spēlētājus, jo pastāv iespēja izvēlēties savu mīļāko sportistu, izspēlēt savus sapņu turnīrus un sacensties ar citiem tiešsaistes spēlētājiem.

Sporta spēles, kuras iecienījuši latvieši

Hokejs

Tā kā sporta videospēles ir balstītas uz patiesiem sporta veidiem, to popularitāte ir atkarīga no sporta veidiem, kas ir iecienīti konkrētajā valstī. Latvijā viennozīmīgi populārākais sporta veids ir hokejs. Pēc tā varētu spriest, ka tāda sporta videospēle kā ‘NHL’ arī ir viena no visiecienītākajām un tā būtu patiesība. Latvieši izbauda hokeja vērošanu, tāpat kā pašu spēli uz ledus, un arī videospēles, kurās ir iespēja iejusties hokejistu lomās. Tā kā Nacionālajā Hokeja Līgā ir arī latviešu spēlētāji, videospēļu cienītājiem ir iespēja izvēlēties konkrēto klubu un spēlēt tieši ar saviem iemīļotākajiem latviešu hokejistiem, un cilvēki noteikti šo iespēju izmanto.

Futbols

Kā ziņo Fan Banter, futbols ir otrs populārākais sporta veids Latvijā un arī videospēle ‘FIFA’ ir guvusi atzinību latviešu vidū kā viena no labākajām sporta videospēlēm. Protams, cilvēkus piesaista tas pats, kas hokeja videospēlēs - spēlē ir atrodami reāli cilvēki, kas ir profesionāli un populāri sportisti, un ar kuriem ir iespēja spēlēt futbolu, veidot savus turnīrus un izbaudīt videospēli, kas spēlējama kopā ar draugiem. Pēdējais ir arī viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc sporta spēles ir tik populāras - vienmēr pastāv izvēle, vai spēlēt vienam pašam, tas ir, pret datoru vai paaicināt draugus un izbaudīt spēli visiem kopā. Otrais variants noteikti ir daudz patīkamāks un rada lielāku azartu, ko izbauda videospēļu cienītāji.

Basketbols

Basketbols arī ir viens no populārākajiem sporta veidiem Latvijā un likumsakarīgi arī videospēles kā ‘NBA’ ir iecienītāko sporta videospēļu vidū. Iemesli ir tieši tādi paši kā hokeja un futbola spēlēm - īsti spēlētāji, aizraujošs saturs un dažādas iespējas.

Sacīkšu videospēles

Pēdējais videospēļu žanrs, kuru iecienījuši latvieši ir sacīkšu videospēles. Tajās ietilpst gan automašīnu, gan motociklu sacensību videospēles, piemēram, ‘Forza Horizon’, kas, saskaņā ar Rookie Road, ir vispopulārākā sacīkšu videospēle pasaulē. Arī šajās spēles sastopami pazīstami vārdi un, protams, īstas mašīnas, kas īpaši patīk spēlētājiem. Šīs sacīkšu spēles ir aizraujošas un ietver sevī daudz iespējas - misijas, mašīnu pārveidošanu un dažādus braukšanas sacīkšu veidus.

Citas iemīļotas sporta spēles 

Lai arī minētās sporta spēles ir vienas no populārākajām, noteikti jāpiemin arī cīņas videospēles, individuālo sporta veidu spēles, kā arī galda spēles, kuras tiek uzskatītas par sporta veidiem. Piemēram, šahs vai dažādas kāršu spēles un rulete, kuras iespējams spēlēt online ar spēlētājiem visā pasaulē. Visas minētās sporta videospēles ir iecienītas Latvijā un populārākie sporta veidi sakrīt ar attiecīgajām sporta spēlēm, jo sporta fani izbauda tieši tās videospēles par kurām fano visvairāk.

Mediju materiāls
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas