Katrs piektais festivāla “Positivus” apmeklētājs piedalījies izstādes “Mīlestības un Laimes zeme Latvija” veidošanāFestivālā “Positivus” laikā AS “Laima” izstādes "Mīlestības un Laimes zeme Latvija" veidošanā piedalījās vairāk nekā 5000 cilvēku, kas ir vidēji katrs 5 festivāla apmeklētājs. Ikvienam festivāla apmeklētājam bija iespēja papildināt kopumā deviņus izstādes stendus ar savu skatījumu un sajūtām, kā tiek uztverta Latvijas būtība - caur skaņu, garšu, dabu, sajūtām, kas dara lepnus par savu zemi.

Izstāde “Mīlestības un Laimes zeme Latvija” ir ne tikai skatāma, bet tajā ikviens var arī piedalīties un radīt, papildināt izstādes deviņus stendus, ierakstot tajos savas sajūtas par Latviju - par Latvijas garšu, skaņu, sajūtām, dabu, cilvēku, nozīmīgāko dienu, Latvijas lepnumu, lietām un cilvēkiem, ko mīlam, kā arī par to, kas aicina atgriezties mājās – savā zemē Latvijā.

Maija Brūkle, “Laima” zīmola vadītāja stāsta: “Šī izstāde ir brīnišķīga iespēja ikvienam iesaistīties un kopā radīt Latvijas stāstu – caur sajūtām, dabu un mīlestību. Mēs patiesi augstu novērtējam iedzīvotāju atsaucību un iespēju dalīties savās sajūtās par mūsu zemi - vietu, kuru katrs sajūt un mīl savā īpašā veidā, ar savām sajūtām un emocijām. Tieši šie stāsti un sajūtas veido Latvijas stāstu, caur skaņu, garšu, dabu, sajūtām, kas dara mūs lepnus par savu zemi. Iedzīvotāju atsaucība ir liela, līdz šim vasaras garumā, izstādē ir piedalījušies vairāk nekā 7000 cilvēku. Izstādes dalībnieki ir patīkami pārsteigti un atzinīgi novērtē to, ka izstāde ir ne tikai baudāma, bet arī interaktīva. Tā rosina domāt par lietām, par ko ikdienā pat neesam aizdomājušies, kā arī ļauj iepazīt Latviju caur citu iedzīvotāju skatījumu un prizmu, atskārstot, ka Latvija ir visskaistākā zeme pasaulē, un mums ir vissirsnīgākie un talantīgākie cilvēki!”.

“Laima” izstādes "Mīlestības un Laimes zeme Latvija" veidotāji izstādes stendos skaidroja savu sajūtu un mīlestību pret Latviju - caur mīlestību pret savu ģimeni, Latvijas dabu, latviešu valodu un Latvijas skaistajām sievietēm.  Savukārt par Latvijas sajūtu vairākums atzina mīlestību, draudzību, tradīcijas un kopības sajūtu, patriotismu, cilvēku labsirdību un lepnumu par savu valsti.

Izstādes dalībnieki visvairāk lepojās ar mīlestību pret savu ģimeni, līdzcilvēkiem, kā arī Latvijas dabu – mežiem un jūru. Latvijas garšu izstādes dalībnieki atzina dabas veltes mellenes, zemenes, medu, kā arī ar rupjmaizi un alu. Savukārt Latvijas skaņa – jūras viļņu šalkoņa, meža skaņas un putnu čalas, kā arī kokles spēle un koru dziesmas.

Savukārt par Latvijas iedvesmojošākajiem cilvēkiem, norādot savus mīļotos un ģimeni, kā arī izceļot tautā mīlētus māksliniekus kā Raimonds Pauls, Imants Ziedonis, Renārs Kaupers un Vaira Vīķe-Freiberga. Bet par Latvijas skaistākajām vietām izstādes dalībnieki atzina Siguldas ainavas, Vecrīgas romantiskās ieliņas, Kolkas ragu, kā arī saulrietu jūrā, rīta rasu virs Latvijas pļavām un miglu.

Festivāla “Positivus” norises garumā bija skatāma arī “Laimas” projekta “Mīlestības un Laimes zeme Latvija” fotoizstāde, kurā kopumā piedalījās 77 fotogrāfi, kas bija iesūtījuši savu sajūtu bildes no visas Latvijas. Kopumā izstādītas tika vairāk nekā 200 fotogrāfijas. Projekts tiek veidots ciešā sadarbībā ar iedzīvotājiem Latvijā, gan ārpus tās, jo tā mērķis ir apkopot sajūtas, ko rada mūsu zeme Latvija. Vēlāk visi deviņi stendi, ko būs veidojuši Latvijas iedzīvotāji tiks eksponēti Laimas Šokolādes muzejā.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas