Kinoteātrī „Splendid Palace” būs zviedru filmu nedēļa

No 21. līdz 27. maijam Zviedrijas vēstniecība Rīgā sadarbībā ar kinoteātri „Splendid Palace” (Elizabetes iela 61) organizē zviedru filmu nedēļu.


Zviedru filmu nedēļa tiks atklāta ar kinokritiķa Normunda Naumaņa lekciju par Līsas Olīnas filmu „Simons un ozoli”, kas ir episks stāsts par divu ģimeņu draudzību un kopā savīto likteni Zviedrijas pilsētā Gēteborgā pagājušā gadsimta 40-tajos un 50-tajos gados. Vēl tiks demonstrētas filmas „Tūkstoškārt stiprāka”, „Mis Kiki”, „Vienvirziena biļete uz Antibu”, „Vientiesis Simons”, „Sebbe” un „Trokšņa skaņa”.


Zviedru filmu nedēļu noslēgs dokumentālā filma „Bergmana sala”, kas stāsta par leģendāro zviedru režisoru Ingmaru Bergmanu 88 gadu vecumā, no kuriem vairāk nekā 60 gadus viņš ir pavadījis, veidojot filmas. Skatītāji tiek iepazīstināti ar izcilā režisora mājvietu mistiskajā un izolētajā Fores salā. I. Bergmans kopā ar dokumentālās filmas režisori Mariju Nirerodu atskatās uz savu dzīvi un garo karjeru kino, teātrī un televīzijā. „Bergmana salā” ietvertas leģendāru filmu slavenākās epizodes un atklāta unikāla aizkadra informācija no I. Bergmana privātā arhīva.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas