Šovasar reģionos notiks nākamo Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerti

Šogad gadu pirms XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem visos Latvijas reģionos notiks ieskaņu koncerti.


Kurzemes Dziesmu svētku un XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss stāsta: "Šī gada koncerti ir ļoti būtisks posms ceļā uz nākamajiem Dziesmu un deju svētkiem. Ieskaņu koncertos dziedātājiem pa īstam atjaunojas kopības sajūta. Ieskaņu koncertos pārbaudīsim nākamo Svētku muzikālās ieceres - repertuāru, dziesmu kārtību, pavadījumu. Tiks ieskicēti arī režijas un scenogrāfiskie risinājumi, lai 2013.gadā uz Svētkiem varam doties droši un augstu paceltu galvu."


Pirmie Dziesmu un deju svētku ieskaņu koncerti notiks 26.maijā Saldū un Preiļos.


Saldus Kalnsētas parka estrādē Kurzemes Dziesmu svētkus plkst.17.00 atklās "Pūces etnogrāfiskais orķestris", savukārt plkst.18.00 notiks koncerts, kurā piedalīsies vairāk nekā 1000 koru dziedātāju un Profesionālais pūtēju orķestris RĪGA.


Koncerta režisors - Viesturs Kairišs, mākslinieciskais vadītājs - Ivars Cinkuss.


Svētku virsdiriģentu godā - Gido Kokars, Edgars Račevskis, Jānis Zirnis un citi.


Plkst.20.30 programmā sirdspriekam un deju ritmiem "Greizais ratiņš" varēs satikt Latvijas Nacionālā teātra aktierus.


Bet 26.maijā Latgalē,Preiļu katoļu baznīcā plkst.11.00 notiks Garīgās mūzikas koncerts un plkst.18.00 vairāk nekā 1000 koristu sadziedāsies Preiļu pilsētas estrādē. Programmu papildinās Preiļu novada deju kolektīvi "Gaida", "Danceri", un "Talderi", kā arī folkloras kopa "Rūtoi".


Koncerta režisors - Viesturs Rencis, mākslinieciskais vadītājs - Jevgeņijs Ustinskovs.


Svētku virsdiriģenti būs Terēzija Broka, Anda Lipska, Jevgeņijs Ustinskovs, Roberts Liepiņš, Edgars Znutiņš un citi.


Dziesmu svētkus ieskaņas koncerti notiks arī 2.jūnijā plkst.19.00 Cēsu pils parka estrādē Vidzemes Dziesmu svētkos un plkst.18.00 Latvijas Sieviešu un vīru koru salidojumā Ērgļu novada "Meņģeļos", kā arī 7.jūlijā Elejas pils parkā – Zemgales koru sadziedāšanās svētkos.


Dziesmu svētku ieskaņu koncertus rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs un Dziesmu svētku biedrība sadarbībā ar novadu pašvaldībām.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas