Ķīpsalā notiks pasākums visai ģimenei Lieldienu noskaņāsLieldienu brīvdienās, 7. un 8. aprīlī notiks "", kur būs starptautiskas suņu un kaķu izstādes, plaša mājdzīvnieku un zooindustrijas ekspozīcija, kā arī lustēšanās gan maziem, gan lieliem īstā Lieldienu jampadracī kopā ar zaķi Garausi, sunīti Pifu, un kaķi Herkulesu.

Projekta "Pūkainās dienas Ķīpsalā" vadītājs Mārtiņš Refbergs stāsta: "Nākot uz Ķīpsalu noteikti paņemiet līdzi pa kādai krāsainai Lieldienu olai, jo, kā jau Lieldienās pieklājas, būs gan olu ripināšana un olu kaujas, gan citi Lieldienu rituāli. Turklāt sadarbībā ar "LGK atrakcijām" visiem bērniem būs iespējams pēc sirds patikas izlēkāties visdažādākajās piepūšamajās atrakcijās pilnīgi bez maksas".

"Lieldienu jampadracis" – izpriecas maziem un lieliem Lieldienu noskaņās

Mazie apmeklētāji varēs doties aizraujošā rotaļu virpulī kopā ar pasākumu aģentūru bērniem "Jampadracis BB". Gan sestdien, gan svētdien visas dienas garumā būs dažādas rotaļas un Lieldienu rituāli – olu ripināšanas un stiprākās olas konkurss, mīklu minēšana, šūpošanās un jautras stafetes.

No krāsainām lupatiņām bērni varēs izveidot savu garausi un uztaisīt visgardāko un interesantāko olmaizīti pasaulē! Par jautrību rūpēsies zaķis Garausis, sunītis Pifs, kaķis Herkuless un burkāns Burkanelle. Ikviens, kas vēlēsies, arī pats varēs iejusties "garauša ādā", jo "Jampadracis BB" apmeklētājiem dāvās "zaķa ausis".

Pēc sirds patikas izlēkāties visdažādākajās piepūšamajās atrakcijās aicinās "LGK atrakcijas", kas ikvienam bērnam būs pieejamas bez maksas! Paši mazākie varēs izdauzīties pa piepūšamo "Pļavu" un "puzli "Arbūzs"", mazliet lielākiem īstus prieka brīžus sagādās piepūšamās "Puķu sēta", "Lauku sēta", "Alnis" un "Krokodils", bet tīņi nepaliks vienaldzīgi pret "Lauzto kuģi" un "Cunami".

Noskaidro kāds ir tavs svars trušos un olās!

Pateicoties Trušu pilsētiņas saimniekam Ojāram Narvilam, Ķīpsalā valdīs arī īsta Lieldienu rosība seno laiku noskaņās. Pirmoreiz varēs aplūkot nesen rekonstruēto 17. gs. Bauskas rātsnamu miniatūrā. Pa rātslaukumu lēkās garauši un skraidīs kaza, vārdā Fredis, čiepstēs cāļi un savu "kikerigū" lepni dziedās gailis Petjka.

Sadarbībā ar Bauskas Tūrisma informācijas centru ikviens, kas vēlēsies, abas dienas no plkst. 11.00 līdz 15.00. tiks nomērīts un nosvērts senlaicīgos svaros, pretī saņemot apzieģelētu sertifikātu, kas apliecinās cik trušu un olu kopumā sver!

Sestdien, 7. aprīlī plkst. 11.00 un 13.00 Bauskas rātsnamā viesosies nebēdnīgie "Tarkšķi" – bērnu folkloras kopa no Iecavas, kas dzied, danco un spēlē dažādus tautas mūzikas instrumentus.

Ikviens aicināts iesaistīties arī atraktīvā šovā ar bērnu rotaļām un citām ēverģelībām leļļu un rotaļlietu ekspozīcijā "Laiks spēlēties", ko laipni ir sarūpējis Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejs. Rotaļlietu ekspozīcijā vienkopus skatāmas aristokrātiskās gadsimta sākuma salonlelles greznos tērpos, no dažādiem materiāliem gadsimta garumā gatavotas lelles un lellītes, kā arī koka mājiņas ar miniatūrām mēbelēm un sadzīves priekšmetiem.

Savukārt ārpusē pie halles ikviens varēs izšūpoties šūpolēs, lai vasarā odi nekostu, vai arī doties nelielā izjādē ar zirdziņu.

Starptautiskas suņu un kaķu izstādes. Mājdzīvnieku ekspozīcija

"Pūkainās dienās Ķīpsalā 2012" apmeklētāji varēs apskatīt putnu dārzu ar cāļiem, vistām, pīlēm, dekoratīvajiem baložiem un citiem mājputniem. Abas dienas varēs vērot aptuveni 1500 visdažādākos šķirnes suņus starptautiskajā suņu izstādē, 300 kaķus starptautiskajā kaķu izstādē. Būs arī trušu izstāde, visdažādākie dekoratīvie grauzēji, eksotiskie mājdzīvnieki, tostarp pirmoreiz – gigantiski gliemeži! Abas dienas notiks dažādi interesanti šovi, konkursi un paraugdemonstrējumi.

Izstādē par pievilcīgām cenām savam mīlulim varēs iegādāties barību, vitamīnus un aksesuārus, tāpat arī iegūt izglītojošu informāciju par mājdzīvnieku veterināriju un citiem jautājumiem.

Gan iekštelpās, gan ārpusē pie Ķīpsalas halles darbosies Lieldienu tirdziņš, kurā varēs iegādāties amatnieku darinājumus un zemnieku izaudzētos lauku labumus.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas