Ķīpsalā notiks Rīgas Ziemassvētku koncerts “Šī brīnišķā pasaule”


Labestību un prieku, iemīļotas latviešu un ārzemju komponistu Ziemassvētku dziesmas un dažādu gadsimtu mūziku mūsdienīgos aranžējumos lielajā Rīgas Ziemassvētku koncertā "Šī brīnišķā pasaule" klausītājiem dāvās iemīļoti aktieri un solisti – Dita Lūriņa, Daumants Kalniņš, Mārtiņš Brūveris, Artūrs un Emīls Manguļi. Koncertos piedalīsies arī vokālā grupa "Framest", kori "Sonore" un "Fortius", orķestris "RĪGA" diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā un orķestra "RĪGA" bigbends diriģenta Raita Ašmaņa vadībā. Rīgas Ziemassvētku koncerti notiks 20., 25. un 26. decembrī Ķīpsalā.


Koncertā "Šī brīnišķā pasaule" pirmās daļas muzikālos numurus caurvīs Antuāna de Sent-Ekziperī pasaulslavenā stāsta "Mazais princis" fragmenti iemīļoto aktieru Ditas Lūriņas un Mārtiņa Brūvera stāstījumā. Līdztekus mūzikai, ko skaņu paletē iekrāsos skaistā vokāla īpašniece Dita Lūriņa, lieliskais džeza un mūziklu dziedātājas Daumants Kalniņš, atraktīvie mūziklu un TV šovu zvaigznes Emīls un Artūrs Manguļi, kā arī vokālā grupa "Framest" un orķestra "Rīga" bigbends diriģenta Raita Ašmaņa vadībā, šī stāsta lappuses koncerta klausītājiem sagādās emocionāli bagātus un skaistus brīžus. Skanēs gan instrumentālas džeza kompozīcijas, gan populāras Ziemassvētku melodijas, dziesmas no Frenka Sinatras un Glena Millera repertuāra, kā arī visiem zināmā, brīnišķīgā kompozīcija "What a Wonderful World" no leģendārā Lūisa Ārmstronga repertuāra.


Otrajā daļā koncertu "Šī brīnišķā pasaule" kuplinās starptautisko konkursu laureāti kori "Sonore" un "Fortius", kā arī orķestris "Rīga" diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Orķestra atskaņotajās muzikālajās glezniņās attēlosies gan kamanu brauciens Pēterburgā, gan stāsts par ziemeļbriedi Rūdolfu.


Koru, solistu un aktieru sniegumā skanēs Ziemassvētku dziesmas "Ak, eglīte", "Eņģeļus mēs dzirdējām", "Jūs, ticīgie, nāciet", spiričuels "Ej, stāsti kalnos, lejās", Raimonda Paula "Ziemeļblāzmas romance", Ainara Virgas "Eglīte smaržo un mirdz", "Have Yourself a Merry Little Christmas", Krisa Rī singls "Driving Home for Christmas", kā arī skanīgā dziesma "Happy New Year" no ABBA repertuāra un citas.


"Iemīļotie Rīgas Ziemassvētku koncerti Ķīpsalā būs ļoti skaisti un sirsnīgi, ar lielisku, izmeklētu mūziku un labu scenogrāfiju, ko šogad sarūpējusi koncerta mākslinieciskā vadītāja Ilona Breģe un scenogrāfs Artūrs Arnis. Esmu pārliecināts, ka brīnišķīgā mūzika, baudīta kopā ar ģimeni un draugiem, ienesīs Ziemassvētku gaismu katra sirdī," saka koncerta producents, BT 1 ģenerāldirektors Viesturs Tīle.


Koncerta mākslinieciskā vadītāja – Ilona Breģe, scenogrāfs – Artūrs Arnis, tērpu māksliniece – Sabīne Groza.


Koncerti notiek ceturtdien, 20. decembrī plkst. 19.30; otrdien, 25. decembrī plkst. 15.00 un trešdien, 26. decembrī, plkst. 15.00.


Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un arī internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena šobrīd – Ls 5–15! Pērkot "Ģimenes biļeti" (4 līdz 8 personām) – 10% atlaide. Ir iespējams iegādāties grupu biļetes (sākot no 15 personām). Informācija pa tālr.: 67067500 vai e-pastu: music@bt1.lv.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas