Klajā nācis Broņislavas Mārtuževas portretējumu DVD formātāPar godu dzejnieces Broņislavas Mārtuževas 90 gadu jubilejai filmu studija «Deviņi» un apgāds «Zvaigzne ABC» klajā laidis Broņislavas Mārtuževas portretējumu DVD formātā.

Diskā, kas nācis klājā cikla «Rakstnieks Tuvplānā» ietvaros, iekļauts autentisks materiāls ar dzejnieces stāstījumu par pašas dzīvi. Tajā dzejniece dalās ar savām bērnības atmiņām un jaunībā piedzīvoto izsūtījumu uz Sībīriju. Diskā iemūžinātas arī  dzejniecei tuvas dziesmas pašas izpildījumā.

Padomju laikā Broņislavas Mārtuževas dzeja bija aizliegta, tāpēc savulaik Sibīrijā sarakstītie dzejoļi uz Latviju atceļojuši ieslēpti Maijas Silmales dūnu spilvenā. Dzeja lasītājiem kļuva pieejama ar Evas Mārtužas vārdu, abām autorēm vienojoties. Tikai pēc Latvijas neatkarības atgūšana, kad vairs nepastāvēja cenzūras draudi,  Mārtuževa atsāka publicēties ar savu vārdu. Dokumentālais materiāls ietver arī Broņislavas Mārtuževas un Evas Mārtužas viedokli par Latvijā līdz pat šim laikam skandalozāko «literāro afēru».

Dokumentālā DVD radošā komanda: režisore un idejas autore Ināra Kolmane, rakstniece Nora Ikstena, operators Uldis Jancis, skaņu un montāžas režisors Jānis Juhņēvičs,  filmu studija «Deviņi».

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas