Mākslas galerijā Putti būs skatāma Tanela Venres personālizstādeNo šā gada 30. oktobra līdz 15. novembrim mākslas galerijā Putti būs skatāma igauņu laikmetīgo rotu mākslinieka Tanela Venres (Tanel Veenre) personālizstāde „Vienkārši pārāk NATURESKI*“, kas tiks atklāta gaidāmas Rīgas modes nedēļas ietvaros.

Pats mākslinieks norāda, ka mākslā nav iespējams novilkt svītru. Māksla nav mudinājums, bet aicinājums. Visi viņa mākslas darbi veidojas uz sajūtam. Mākslinieks stāsta, ka māksla ir pilnīga līdz tā kļūst par dabu, cilvēka dabu. Tai ir jābūt burleskai, arabeskai un barokam – daba pilna ar sevi.

Tanels Venres biogrāfijā ir ierakstīta gan Igaunijas Mākslas akadēmijas absolvēšana, gan studijas Amsterdamā pie rofesora Rūdta Petera. Mākslinieks ir strādājis gan par lektoru  Igaunijas Mākslas akadēmijas Metālmākslas nodaļā, gan bijis profesors  Dizaina fakultātē. Savu profesora darbu Dizaina fakultātē igauņu mākslinieks turpina aizvien.

Tanela Venres personālizstādes ir apceļojušas teju visu Eiropu, piedalījušas gan modes nedēļās, gan performancēs. Viņa darbi ir sastopami Igaunijas Dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina muzejā, Igaunijas Vēstures muzejā, gan arī ārpus dzimtās valsts -  galerijas Espace Solidor, (Cagnes-sur-Mer, Francija) un fonda Rotasa Collection Trust (Kalifornija, USA) kolekcijās.

Foto: Publikācijas
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas