Kokļu kvartetam „Kārta” 30 gadu jubileja

Ceturtdien, 31. maijā, Kultūras centrā „Imanta” (Anniņmuižas bulvārī 29) notiks kokļu kvarteta „Kārta” 30 gadu jubilejas koncerts, sākums plkst. 18.30.


Koncertā skanēs klasiskās un mūsdienu mūzikas autoru darbi ar Māra Lasmaņa, Kārļa Lāča, Roberta Šūmaņa, Nino Rotas, Igora Jakušenko aranžējumiem. Programmas kodols būs vairāki pirmatskaņojumi, kurus autores Ieva Buša un Līga Ančevska ir komponējušas speciāli kokļu kvartetam „Kārta”. Sevišķi neparasts būs Pītera Pringla skaņdarba aranžējums elektroakustiskās kokles skanējumā. Koncertu papildinās vizuālā daļa, kurā tiks iekļauti fragmenti no agrāk filmētajiem „Kārtas” koncertiem un intervijām. Koncertu vadīs Latvijas Radio 3 programmas „Klasika” žurnāliste Inta Pīrāga.


Kokļu kvartets „Kārta” savas pastāvēšanas laikā realizējis daudz interesantu projektu, popularizējis kokli un Latvijas kultūru gan Latvijā, gan tālu aiz valsts robežām. Tas ir viens no vadošajiem kokļu ansambļiem, kas regulāri iegūst godalgotas vietas kokļu ansambļu skatēs un konkursos Latvijā un arī ārpus tās.


Kokļu kvarteta „Kārta” mākslinieciskā vadītāja ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente, Rīgas reģiona kokļu ansambļu virsdiriģente Māra Vanaga. Kvarteta dalībnieki ir profesionāli izglītoti mūziķi: Dace Cerbule – solo kokle, Dace Bleikša – solo kokle, Inese Rasa – basa kokle, Gita Andersone – solo kokle. Koncertā piedalīsies Ieva Lapšāne – solo kokle, elektroakustiskā kokle, udū, kā arī kokļu kvarteta „Kārta” studijas (vadītāja Ieva Šablovska) un bijušie dalībnieki.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas