Vērmanes dārzā notiks Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīts pasākums

Piektdien, 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā Vērmanes dārzā no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 notiks pasākums „Par zaļu pat vēl zaļāks”. Tajā Rīgas bērni un jaunieši no interešu izglītības mūzikas, mūsdienu deju un ielu teātru kolektīviem, pulcēsies, lai popularizētu veselīgu dzīvesveidu, radošumu un zaļo domāšanu. Pasākums vienlaikus ieskandinās Rīgas bērnu un jauniešu mūzikas svētkus „Mēs - pilsētai ceRīgai”.


Uz lielās skatuves uzstāsies šī gada vokālās mūzikas konkursa „Balsis” un BJC „Bolderāja” rīkotā Rīgas vokālistu konkursa „Pār jūriņu, pār Daugavu, saulītei roku devu...” laureāti un mūsdienu deju kolektīvu audzēkņi, kā arī citi kolektīvi.


Savukārt uz mazās skatuves savas prasmes demonstrēs labākie Rīgas skolu instrumentālie, vokālie un vokāli instrumentālie ansambļi, BJC „Rīgas Skolēnu pils” teātris „Zīļuks” un atraktīvie Māra Pūra „Top Tap Company” stepa dejotāji. Tieši uz mazās skatuves būs iespējams redzēt jaunos, potenciālos populārās mūzikas izpildītājus, piemēram, Adriana Kukuvasa skolotos ģitāristus.


Skvērā pie „Vernisāžas” kopā ar klasiskās mūzikas ansambļiem darbosies J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņi, kuri svētku notikumus ieskicēs zīmējumos.


Paralēli koncertam darbosies dažādas darbnīcas. Radošās aktivitātes piedāvās uzņēmuma „L&T” un Ekoskolas darbnīca, portāla „Ziedot.lv” radošā rotaļlietu darbnīca, „Lieliskadavana.lv” foto ateljē darbnīca, Rīgas Pašvaldības policijas darbnīca. Projekts „Palīdzēsim.lv” piedalīsies ar personificēto metāla nozīmīšu darbnīcu, „Homo ecos” ar tetrapaku maciņu darināšanas darbnīcu, „Zaļā brīvība” skaidros ilgtspējīga dzīvesveida tematiku, bet „Pasaules dabas fondu” pārstāvēs Panda, Dabas muzejs palīdzēs pazīt meža zvērus, Dabas aizsardzības pārvalde aicinās savā foto salonā “Iekļaujies dabā”. Māmiņu apvienība “Babyroom” kopā ar bērniem zīmēs un vingros, un aicinās klausīties pasakas.


Svētki „Par zaļu pat vēl zaļāks” ir plānoti gan kā ieskaņas pasākums Mūzikas svētku noslēguma koncertam „Mēs – pilsētai ceRīgai”, kas notiks 2. jūnijā plkst. 17.00 Mežaparka Lielajā estrādē, gan arī tie iepazīstinās bērnus un vecākus ar interešu izglītības kolektīvu darbību Rīgā. Svētkus apmeklēt aicināts ikviens interesents.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas