Komponista Vaska jubilejas koncerts izskanēs arī Ventspilī10. oktobra pievakarē Ventspilī, koncertzālē “Latvija” viesosies Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā un pianists Reinis Zariņš, lai ar koncertprogrammu “Pēteris Vasks un domubiedri” turpinātu atzīmēt komponista 75. jubileju.

Par godu Pētera Vaska apaļajai jubilejai, kuru komponists atzīmēja jau pavasarī, 16. aprīlī, Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava un pianists Reinis Zariņš vienkopus ir pulcējuši paša jubilāra, kā arī Artura Maskata un Andreja Selicka kormūziku un klaviermūziku ar vairākiem pirmatskaņojumiem.

Pēteris Vasks ir viens no nozīmīgākajiem gaismas nesējiem Latvijas kultūras telpā, kurš vienmēr interesējies par saviem kolēģiem komponistiem, atbalstot un aktīvi apmeklējot viņu pirmatskaņojumus. Vissirsnīgākos vārdus par tēvišķo gādību un iedvesmu Pēterim Vaskam velta plejāde latviešu komponistu, kuri pie viņa mācījušies Emīla Dārziņa mūzikas skolā. Pētera Vaska mūzika allaž bijusi klātesoša arī Latvijas Radio kora dzīvē, spēcinot un dziedinot ar savu garīgo jaudu un neatlaidīgo tiecību pretim gaismai.

Koncertā Ventspilī izskanēs dramatiskā balāde “Mūsu māšu vārdi” ar Māra Čaklā vārdiem, kas rakstīta kā veltījums mātēm – latviešu tautas stiprākajai daļai. Saviļņojošās lūgšanas “Mans Kungs un mans Dievs” pamatā ir šveiciešu mistiķa Brāļa Klausa lūgsna, ko viņš esot skaitījis ik dienas. Ar šo tekstu komponists sastapās meditācijas retrītā, kas norisinājās Baltijas jūras krastā. Atskaņojumu piedzīvos arī jaundarbs “Angele Dei” korim a cappella. Tā ir lūgšana sargeņģelim, kas kalpo kā atgādinājums par Dieva sargājošo mīlestību.

Klavieru skaņdarbs “Vasara” no cikla “Gadalaiki” skaņās glezno siltuma prieku un mierpilnu apceri, bet “The Fruit of Silence” ar Mātes Terēzes vārdiem ir klusa meditācija par kalpošanas un mīlestības ceļu.

Līdzās jubilāra Pētera Vaska mūzikai koncertā izskanēs arī Artura Maskata “Pavasara tēma” klavierēm un “Agnus Dei” – svēta daiļuma un dziļi izjustas ticības apliecinājums. Gaidāmi arī Andreja Selicka, savdabīgā mūzikas svētceļnieka, kura skaņdarbos spēcīgi atbalsojas ikonu simbolisms un sakrālā arhetipija, darbu atskaņojumi. Viņš skaņās ietērpis “Ekstātisku dziedājumu Dieva Mātei”, kam blakus likta jau iepriekš rakstītā “Ave Maria” dziedošām klavierēm.

Biļetes uz koncertu “Pēteris Vasks un domubiedri” nopērkamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības tīklā. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas