Koncerttūre “Darbi un nedarbi” par godu komponista Mārtiņa Brauna 65 gadu jubilejuSvinot Mārtiņa Brauna 65 gadu jubileju, 12.novembrī sāksies komponista jubilejai veltīta Latvijas koncerttūre "Darbi un nedarbi".

Vienmēr mainīgais un dažādais – komponists, taustiņinstrumentālists, dziedātājs un piedziedātājs, mazliet arī dzejnieks un rīmju meistars – Mārtiņš Brauns. Romantisks un dramatisks, ironisks un pat huligānisks. Viss vienā. Nu jau 65 gadus dzīvē un gandrīz pusi gadsimta savā mūzikā. Laiks ir attīstība, arī mūzikā, kā saka pats komponists. Pirms vairākiem gadu desmitiem radītu Brauna skaņdarbu atceramies no kāda neaizmirstama notikuma – Mikrofona aptaujas noslēguma koncerta, aktiera Edgara Liepiņa koncertprogrammas „Tas, ko Zenta neatļāva”, grupas „Sīpoli” koncerta Mākslas darbinieku namā, Jaunatnes teātra izrādes ”Mauglis”, lugas „Alberts”, leģendārās dziesmas „Pērkons, Saule, Daugava” izpildījuma. Šo dienu klausītājam un skatītājam, kuram nav šādu emocionālu atmiņu, ir jāpiedāvā no jauna izdzirdēt šo mūziku mūsdienīgā un vēl neizjustā emocionālā interpretācijā.

Šajā gandrīz pusgadsimtā, kurā komponists Mārtiņš Brauns ir radījis dažādāko stilu un žanru mūziku, viņa „darbos” nekad nav trūcis ne dramatisma, ne romantikas, bet „nedarbos” – ne humora, ne ironijas, tāpēc jubilejas koncertu tūrei ir izvēlēts nosaukums „Darbi un nedarbi”. Jo neviens nevar palikt vienaldzīgs, klausoties vai dziedot „Saule, Pērkons, Daugava” un nevar nepasmaidīt, dzirdot „Mammu es gribu”...

Komponista Mārtiņa Brauna jubilejas reizē līdztekus dzirdētiem un populāriem skaņdarbiem un dziesmām pavisam svaigā Mārča Auziņa aranžējumā skanēs jaunas vai maz dzirdētas Mārtiņa Brauna dziesmas ar Broņislavas Mārtuževas un Viļa Plūdoņa vārdiem. Tās izpildīs solisti Aija Vītoliņa, Ieva Sutugova, Daumants Kalniņš, Atis Ieviņš, Laima Miltiņa un Elīna Čempere, kā arī Latvijas novadu labākie kori, Mārcis Auziņš un pats komponists un jubilārs Mārtiņš Brauns. Koncertu papildinās jauni un talantīgi mūziķi – Kristaps Vanadziņš, Toms Poišs, Rūdolfs Dankfelds.

Pa skaņdarbam no Mārtiņa Brauna daiļrades visām desmitgadēm, vienotā, mūsdienīgā stilistikā, ar vizuālajiem tēliem, kas atgādinās par komponista daudzveidīgo mūziku. Huligāniski, bet ar eleganci!

Saldus novada Nīgrandes pagasta Kalnu kultūras namā notiks pirmais Mārtiņa Brauna 65 gadu jubilejas tūres "Darbi un nedarbi" koncerts. Kopā ar solistiem komponista skaistākās un zināmākās dziesmas izdziedās Saldus novada jauktais koris "Saldava".

Komponista Mārtiņa Brauna 65 gadu jubilejas tūres „Darbi un nedarbi...” koncertu norises vietas:

12.11. plkst. 18.00 Saldus novada Nīgrandes pagasta Kalnu kultūras nams;
20.11. plkst. 16.00 Madonas kultūras nams;
26.11. plkst. 19.00 Vidzemes koncertzāle „Cēsis”;
29.11. plkst. 19.00 Mūzikas nams „Daile” (Rīga);
2.04. plkst. 19.00 Latgales vēstniecība „Gors” (Rēzekne);
4.04. plkst. 18.00 Alūksnes kultūras centrs;
9.12. plkst. 18.00 Ādažu kultūras centrs.

Biļetes "Biļešu paradīze" kasēs un internetā.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas