Koncertu cikls skolu jaunatnei „Mūzika Tev” sāk jauno koncertsezonu„Latvijas Koncertu” organizētais cikls skolu  jaunatnei „Mūzika Tev” sāk jauno koncertsezonu ar koncertu „Melnā stārķa lidojums” 15. oktobrī Latvijas Zinātņu akadēmijas koncertzālē „Rīga”, kurā piedalās Rīgas Saksofonu kvartets, etnomuzikologs Valdis Muktupāvels, Dabas Koncertzāles mūziķi un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas simfoniskais orķestris.

Cikla „Mūzika Tev” producente Karina Bērziņa: „ Mēs, koncertu rīkotāji, katru gadu izjūtam 1.septembri divas reizes. Pirmo reizi īstajā datumā ar saulaino rītu un gladiolu svecēm, otro reizi mūsu koncertcikla „Mūzika Tev” pirmā koncerta datumā. Šogad esam īpaši satraukti, jo lielāko daļu no saviem daudzajiem klausītāju tūkstošiem satiksim jaunajā koncertzālē „Rīga”. Un vēl - esam ļoti priecīgi par skolēnu lielo vēlmi nākt uz mūsu koncertiem, jo pirmo reizi ir izpirkti absolūti visi abonementi un mums jārīko papildkoncerti. Kā allaž priecājamies par izcilajiem māksliniekiem un kolektīviem, kuri ir gatavi kopā ar mums bērnus vest sev līdzi mūzikas pasaulē - tie ir gan Segejs Jēgers un Intars Busulis, gan jauniešu iemīļotie Ralfs Eilands un Valters Pūce un vēl daudzi citi, kuri saprot, cik ļoti jaunajam cilvēkam ir nepieciešama laba mūzika.”

2014./2015. mācību gadā ciklā „Mūzika Tev” jaunāko klašu skolēniem Rīgas Kongresu namā notiks koncerts „Sakārnīša meža pasakas” ar tautas dziesmām, mīklām un rotaļām; senās mūzikas uzvedums „Karaļa dārznieks un brīnumpuķe”; gandrīz mūzikls „Mazais princis” u. c.

5.-9.klasēm koncertzālē „Rīga” būs iespēja iepazīties ar viduslaiku Rīgu kopā ar Schola Cantorum Riga, dejotājiem, spēkavīriem un žonglieriem. Savukārt mūzikas un  ekoloģijas programmā „Melnā stārķa lidojums” skolēnus gaida tikšanās ar Jāzepa Mediņa mūzikas skolas  simfonisko orķestri, Valdi Muktupāvelu , Rīgas Saksofonu kvartetu un Dabas koncertzāles mūziķiem. Koncertā „Spēka vārdi”  skolēni klausīsies grupu „Elektrofolk”, „Dzelzs vilks” un „Buras”, kā arī saksofonista Oskara Petrauska sniegumu. Ar akordeona skanējumu skolēnus iepazīstinās mūziķi no Itālijas, Vācijas, Krievijas un Latvijas koncertā „Akordeonu triumfs”.

Vidusskolniekus gaida „Džeza svētki”, kuros piedalīsies Latvijas Radio bigbends, Kārlis Vanags un Intars Busulis. Čigānu melodijās un bolero ritmos aizritēs koncerts „Dienvidu rapsodija” ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri. Koncertā „Mīlas vārdi” piedalīsies koris „Kamēr”,  Māra Upmane-Holšteina, Kārlis Kazāks un Goran Gora.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas