Reiņa Kalnaella filma “Zelta zirgs” uzrunā profesionāļus no Francijas, Amerikas un Ķīnas starptautiskajā TV tirgū MIPCOM 2014Uz ikgadējo starptautisko tirgu MIPCOM Kannās šoreiz ieradušies īpaši liels skaits - vairāk nekā 10000 profesionāļi no TV kanāliem, interneta platformām un producējošām kompānijām, kurā pircējiem ir iespēja no pārdevējiem iegādāties spēlfilmas, dokumentālās un animācijas filmas, seriālus, TV šovus, TV formātus, kā arī citu TV saturu.

Filmu studija RIJA vadītājs Vilnis Kalnaellis piedalās MIPCOM ar “Rija Films” stendu, kuru daļēji finansē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra no aktivitātē “Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings” pieejamajiem līdzekļiem. Pateicoties šai aktivitātei, studija kvalitatīvā veidā piedāvā starptautiskiem pircējiem Latvijā veidotās filmas. Pirmajā tirgus dienā lielu uzmanību izpelnījās jaunāka Filmu studijas RIJA filma “Zelta Zirgs”, kuras izplatīšanas tiesības vēlas iegādāties Francijas, Vācijas, Amerikas, Ķīnas kā arī Honkongas izplatīšanas kompānijas.

Lai gan lielākā interese ir par animācijas filmām, bez uzmanības nepaliek arī latviešu dokumentālās un spēlfilmas. Šajā tirgū fokuss ir likts uz Ivara Selecka filmu “Kapitālisms Šķērsielā” un Māra Martinsona filmu “Oki-okeāna vidū”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas