Koncertzālē “Latvija” viesosies grupa “GoGo Penguin”Sestdien, 19. novembrī, koncertzālē “Latvija” norisināsies ilgi gaidītais mūsdienu džeza trio “GoGo Penguin” (Lielbritānija) koncerts. Uzstāšanās Ventspilī būs trio vienīgais koncerts Latvijā.

Pianists Kriss Ilingvorts (Chris Illingworth), basģitārists Niks Bleka (Nick Blacka) un sitaminstrumentālists Džons Skots (Jon Scott) veido džeza trio “GoGo Penguin” no Mančestras, ko mūzikas apskatnieks “Line of Best Fit” lakoniski un asprātīgi pasludinājis par “britu džeza “Radiohead”.

Trio savu mūziku raksturo kā sintēzi starp roku, džezu un minimālismu, līdztekus iedvesmojoties no tādiem elektroniskās mūzikas pārstāvjiem kā “Aphex Twin” vai “Four Tet”. Viņu mūzikā saklausāmi breikbīti, minimālistiskas klavieru melodijas, spēcīgas basa līnijas, elektronikas iedvesmotas bungu partijas un himniski rifi. Ietekmju un atsauču šai mūzikā ir daudz, taču viens ir skaidrs – “GoGo Penguin” ir radījuši jaunu un drosmīgu skanējumu, kas beigu beigās raksturīgs un piederošs tikai viņiem pašiem.

2014. gadā “GoGo Penguin” izdotais ieraksts “v2.0”, kas tapis izdevniecības “Gondwana Records” paspārnē, nominēts prestižajai “Mercury” balvai kā gada albums.

“GoGo Penguin” šajā gada nogalē iepriecina mūzikas cienītājus ar koncerttūri, apceļojot ne tikai Lielbritāniju, bet arī Eiropu. Paredzēti vairāki koncerti tādās valstīs kā Vācija, Šveice, Īrija, Grieķija, Spānija un Nīderlande. Vienīgais koncerts Latvijā notiks Ventspilī, koncertzālē “Latvija” 19. novembrī plkst. 19.00.

Biļetes uz koncertu nopērkamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības tīklā. Koncerts pārcelts no 12.03.2022. Iepriekš iegādātās biļetes derīgas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas