“Kremerata Baltica” festivāls veltīts Gidona Krēmera 65 gadu jubilejai


Šogad no 5.jūlija līdz 8.jūlijam Siguldā notiks IX "Kremerata Baltica" festivāls "Jubilejas serenādes", kas šovasar būs veltīts Gidona Krēmera un orķestra jubilejām.


Festivālā piedalīsies ne tikai pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers un Baltijas orķestris "Kremerata Baltica",bet arī festivāla viesi - Hamburgas Valsts operas soliste, soprāns Inga Kalna, itāļu čellists un diriģents Mario Brunello, pianisti Daniils Trifonovs un Reinis Zariņš, ģitārists Daniele Sardone un diriģente Joana Malvica.


Šis gads gan Gidonam Krēmeram, gan orķestrim ir nozīmīgs, jo kopā tiek atzīmēta dubultjubileja - Krēmera 65 gadu jubileja un orķestra 15 gadu jubileja. Gada sākumā dubultjubilejai par godu Latvijā un citās Eiropas valstīs notiks koncerti.


Šogad festivālam izvēlētajā programmā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta, Ludviga van Bēthovena, Mečislava Veinberga, Viljama Valtona, Alfreda Šnitkes, Pētera Vaska un citu komponistu mūzika. Kamermūzikas maratona koncerta muzikālais centrs būs komponista Artura Maskata cikls "Venēcijas rindas" soprānam un klavieru kvartetam, kas saņēma "Lielās Mūzikas balvu 2011" nominācijā "Gada jaundarbs".


IX "Kremerata Baltica" festivāls sāksies 5.jūlijā Siguldas Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā ar GidonaKrēmera un "Kremerata Baltica" kameransambļa koncertu, savukārt festivāla noslēguma koncerts notiks Rīgā, Lielajā ģildē, 9.jūlijā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas