“Dirty Deal Teatro” skatītājus priecēs arī vasarā


No jūlija Neatkarīgajā teātrī "Dirty Deal Teatro" būs iespējams redzēt visu trīs jaunāko režisoru darbus - Dmitrija Petrenko maģistra diplomdarbu "Tonio", Viestura Roziņa austrumu pasaku pieaugušajiem "Jūras roze" un Paulas Prozorovičas stāstu par pirmo mīlestību "Nepareizas dzīves skola".


Neatkarīgais teātris "Dirty Deal Teatro" izrāžu demonstrēšanu turpinās arī vasarā, jo iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka skatītāju interesi par teātri ir arī vasarā.


Tiks spēlēts scenogrāfes un kostīmu mākslinieces Kristīnes Vītolas debijas darbs režijā - melodramatiskā performance "Sieviete - Dieviete", kā arī būs skatāmi teātrī sevi jau vairākkārt pierādījušo režisoru darbi - Andreja Polozkova "Izlaistie", Elmāra Seņkova "Bikts" un Vladislava Nastavševa "Mitjas mīlestība".


"Dirty Deal Teatro" telpās arī vasarā tiks spēlēta "Teātra TT" izrāde "Man patika dedzināt!", ko iestudējis Lauris Gundars.


Jūlija beigās pirmizrādi piedzīvos Normunda Griestiņa darbs "". Tas ir Pāvela Prjažko lugas pirmiestudējums Latvijā. Pāvels Prjažko patlaban ir viens no krievvalodīgās laikmetīgās dramaturģijas interesantākajiem pārstāvjiem, savukārt režisors Normunds Griestiņš sevi ļoti spilgti pieteicis ar diplomdarba izrādi "Makbets", kas tika spēlēta Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē.


Savukārt augusta sākumā gaidāms laikmetīgās skatuves mākslas festivāls "Dirty Drama IV", kas šoreiz notiks vienlaikus ar teātra "Dirty Deal Teatro" piecu gadu jubileju.


Tradicionālās teātra sezonas laikā teātrī "Dirty Deal Teatro" notikuši vairāk nekā desmit izrāžu jauniestudējumi. Veiksmīga sadarbība izveidota ar Latvijas Nacionālo teātri, jo projekta "Tests" laikā tapušas trīs izrādes un šis projekts tiks turpināts arī nākamajā sezonā. Savukārt sadarbībā ar Latvijas Jaunā teātra institūtu ir radītas vairākas laikmetīgās dejas izrādes, kas devušas iespēju pilnveidoties jaunajiem horeogrāfiem, bet skatītājiem iepazīties ar laikmetīgo deju.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas