“Kripto, māksla un klimats” – nākamnedēļ sāksies RIXC Mākslas un zinātnes festivālsKāda kriptomākslai ir saistība ar klimata izmaiņām? Vai mākslīgais intelekts spēs atrisināt vides problēmas, kuras nav izdevies atrisināt cilvēku intelektam? Un vai ilgstošā “dabas intelekta” ignorēšanas dēļ mums patiešām būs jādzīvo metevarsā – savienotā virtuālājā un paplašinātājā realitātē?

Šie ir vien daži jautājumiem, ko šogad risinās RIXC ikgadējais Mākslas un zinātnes festivāls, kas norisināsies no šī gada 20. līdz 22. septembrim Rīgā un tiešsaistē.

RIXC festivāls ar šī gada tēmu “Kripto, māksla un klimats” diskutēs, kā šobrīd mainās mākslas un kultūras ainava, kuru no vienas puses ietekmē mākslīgā intelekta, blokķēžu un imersīvo tehnoloģiju attīstība, bet no otras – vēl viens mūsdienu sabiedrības izaicinājums – vides jautājumi un klimata pārmaiņas.

Festivāla galvenais notikums ir starptautiskā laikmetīgo mediju mākslas izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kas tiks atklāta trešdien, 20. septembrī, plkst. 19:00. Festivāla programmas turpinājumā, ceturtdien, 21. septembrī, norisināsies starptautisks “artatons” (mākslas hakatons), kur aicināti piedalīties jaunieši, lai kopā ar festivāla māksliniekiem un jomas ekspertiem diskutētu par “Zaļās un digitālās nākotnes izaicinājumiem”. Festivāla trešajā dienā norisināsies simpozijs “Kripto, mākslas un klimata”, kurā vairāk kā 30 starptautiski mākslinieki, pētnieki un eksperti diskutēs par mākslīgo intelektu un Eiropas mediju mākslas nākotni, “zaļo diskursu” digitālajā mākslā, NFT un kriptomākslu, imersīvajiem medijiem un mākslu metaversā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas