Kristīne Opolais debitēs Cīrihes operā un Jenūfas lomā


Soprāns Kristīne Opolais 23. septembrī, debitējot Cīrihes operā, dziedās titullomu Leoša Janāčeka operas "Jenūfa" jauniestudējumaē. Šī būs pirmā Kristīnes Opolais satikšanās ar Jenūfas lomu.


Jaunā iestudējuma režisors ir Dmitrijs Čerņakovs, bet tā muzikālais vadītājs – diriģents Fabio Luizi (Fabio Luisi).


Jauniestudējumā Kristīnes Opolais skatuves partneri būs Mihaela Martensa (Michaela Martens), kura dziedās Atslēdznieci, Hanna Švarca (Hanna Schwarz) Vecāsmātes lomā, Kristofers Ventris (Christopher Ventris) kā Laca un Siguldas opermūzikas svētku klausītājiem pazīstamais tenors Pavols Bresliks (Pavol Breslik) Stevas loma, kuram šī būs pirmā loma Cīrihes operas trupas solista ampluā. Savukārt diriģents Fabio Luizi ar operas "Jenūfa" jauniestudējumu, kas ir pirmā Janāčeka opera viņa karjeras laikā, sāks savas Cīrihes operas muzikālā vadītāja gaitas.


Kristīne Opolais pirms pirmizrādes stāsta: "Darbs ar režisoru Dmitriju Čerņakovu, kā allaž, ir smags, bet ļoti aizraujošs – katrā mēģinājumā atklāju viņu it kā no jauna, jo viņš prot pārsteigt. Viņa traktējumā operas libretā veiktas būtiskas izmaiņas, piemēram, Atslēdzniece nemaz nenoslīcina Jenūfas dēliņu, bet, būdama iekšēji ļoti nelaimīga un vientuļa, paslēpj to mājas bēniņos, lai pēc Jenūfas kāzām paturētu to sev. Mūsu iestudējumā daudz spēcīgāk akcentēts tas, ka Jenūfa mīl Stevu un ar Lacu precas, sāpju plosīta. Mana Jenūfa cieš daudz vairāk pazemojumu, nekā to ierasts redzēt citos traktējumos, dzīve viņu smagi sit. Līdz ar to viņa nav liriska, infantila, jauka bezrakstura meitene, kādu pierasts to redzēt klasiskos iestudējumos, bet ļoti spontāna, emocionāla, stipra, pat bīstama sieviete. Režisora iecerētās kaislību pilnās attiecības starp operas varoņiem ir vērts redzēt! Un vēl – zinu, ka arī Latvijas Radio "Klasika" nākotnē iecerēta šī iestudējuma pārraide, tāpēc novēlu visiem klausītājiem izbaudīt maestro Luizi muzikālo traktējumu un manu brīnišķīgo kolēģu sniegumu!".


Nākamajā sezonā Kristīne Opolais atgriezīsies Cīrihes operā, lai operas "Jenūfa" iestudējumā dziedātu kopā ar Latvijas Nacionālās operas skatītāju iemīļoto čehu tenoru Pāvelu Černohu Stevas lomā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas