Kultūras ministre operas vadītāja amatā labprāt atkal redzētu Žagaru

Piektdien preses konferencē Kultūras ministre Žanete Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība) izteica paziņojumu, ka Latvijas Nacionālās operas (LNO) vadītāja amatu varētu saglabāt līdzšinējais operas vadītājs Andrejs Žagars.

Ministre uzsver, ka operas veiksmīgai darbībai būtu jāveic jauns finanšu un funkcionālais audits. Kā arī neizslēdz iespēju, ka ar Žagaru varētu noslēgt terminētu līgumu ne ilgāk kā uz gadu ar konkrētiem uzdevumiem tuvāko triju mēnešu laikā. Turklāt pats Žagars esot apmierināts ar šādiem noteikumiem.

Ministres lēmums saistīts ar to, ka viņasprāt būtu tikai godīgi atstāt Žagaru līdzšinējā amatā, jo viņam jāuzņemas atbildība par to, kāda situācija operā izveidojusies līdz šim un kā to atrisināt.

Operas galvenie uzdevumi turpmāk būs veikt jaunu, neatkarīgu finanšu un funkcionālo auditu, grozīt likumu par operu - paplašinātu operas valdi no pašreizējā viena līdz trim valdes locekļiem, plānots veidot arī sabiedrības uzticības padomi, kas sekotu LNO darbībai.

Aizdomas par iespējamu operas maksātnespēju nav apstiprinājušās, tomēr ministre minējusi, ka operas pašreizējie parādi ir apmēram 400 tūkstoši latu.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas