Labāko pasaules īsmetrāžas filmu kaleidoskops no “Future Shorts” atkal Rīgā


14. martā plkst. 20.30 kinoteātrī "KSuns" notiks starptautiskais kinofestivāls "Future Shorts", informēja festivāla pārstāvji.


Šajā sezonā "Future Shorts" mūsu auditorijai piedāvās 7 īsmetrāžas filmas, kuras iekļuvušas 2010. – 2012.gada labāko īsmetrāžas filmu sarakstā. Stundu garas programmas laikā skatītājivarēs izbaudīt īsmetrāžas meistardarbus un nobalsot par šīs sezonas labāko filmu.


"Future Shorts" ir viens no pasaulē lielākajiem īsmetrāžas filmu festivāliem kas ir arī īsmetrāžas un animācijas filmu izplatītājs TV, kā arī DVD producētājs. Rīgā festivāls tiek prezentēts kā ikgadējs sezonas notikums un mūsu pilsēta var lepoties ar godpilno iespēju rīkot īsfilmu skati FutureShorts pasaules skrīningu kartē.


Festivāls ne tikai priecēs ar žanru daudzveidību, bet arī pārsteigs ar filmu stilistiku. Šajā sezonā mēs varēsim iepazīties ar reālās pasaules atainojumu. Personāži būs reāli cilvēki, kuri nokļuvuši sarežģītās situācijās, izaicina likteni, apveltīti ar iekšēju spēku atrast risinājumu, pat riskējot ar dzīvību. Festivāla filmas ir guvušas godalgas tādos starptautiskos festivālos kā "Sundance Film Festival", "Woodstock Film Festival", "Philadelphia Film Festival", "BFI Future Film", "Primavera Film Festival" un "Sydney Film Festival".


"Kinofestivāls strauji gūst popularitāti visā pasaulē un mums vairs nepietiek demonstrācijas vietu, lai parādītu kino šedevrus. Ar 2003.gadu mēs noteicām festivāla programmas kritērijus pēc kuriem tiek atlasīti pasaules labākie īsmetrāžas darbi, bet festivāla organizācija ir kā alternatīva tradicionālajiem kinofestivāliem. Future Shorts mērķis ir radīt dzīvu apvienojošu kino atmosfēru. Tagad "Future Shorts" skates notiek 325 pilsētās vairāk kā 90valstīs, ar katru gadu piesaistot aizvien lielāku auditoriju festivāla globālajam pasaules tīklam" - stāsta festivāla dibinātājs Fabjēns Rigāls.


Future "Shorts Film Festival 2013" programma:


Fishing Without Nets, režisors Cutter Hodierne, Somālija/ 2012./15 min./ Drāma, Action


Marcel, King of Tervuren, režisors Tom Schroeder, ASV/ 2012./ 6 min./Dokumentāla, animācija


We`reLeaving, režisors ZacharyTreitz, ASV/ 2011./ 12 min./ Drāma


The S fromHell, režisors Rodney Ascher, ASV/ 2010./9 min./ Drāma


CandyGirl, režisors Lucy Luscombe, Lielbritānija/ 2012./ 3 min./ Dokumentāla


Lovebirds, režisors BrianLye, Čehija/ 2010./ 7 min./ Komēdija, Lovestory


Slintage (SeedsoftheFall), režisors Patrick Eklund, Zviedrija2009./ 18 min./ Traģikomēdija


*Festivāla programma tiek demonstrēta oriģināl valodā.


Biļešu iepriekš pārdošana www.ticketpro.lv sadaļā - fesivāli.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas