Laikmetīgās dejas izrādi par mūžīgo mīlestības tēmu rāda jau desmito gadu18. martā plkst. 19.00 Latvijas Nacionālas operas Jaunajā zālē būs skatāma horeogrāfes Olgas Žitluhinas un grupas „Dzelzs vilks” mūziķu leģendārā izrāde „Un atkal par to pašu...” jeb „Mīlestība”.

Laikmetīgās dejas drāmas sešiem dejotājiem un diviem mūziķiem stāsts ir vecs kā pasaule – par mīlestību, kas plaukst, piedzīvo pilnbriedu un vīst. Izrādē netrūkst jutekliskuma, smeldzes un arī komisku brīžu, kas ievīti meistarīgā horeogrāfijā un improvizētas dzīvās mūzikas pavadījumā.

Vai mīlestība nav līdzīga transam vai zināmam prāta vājumam? Ja vienatnē izdejotu. Un, ja esam bariņā, tad varam uzsēsties uz rozā gubu mākoņa un nelikties zinis par to, ka tā ir tikai migla. Mazliet par to, cik mēs reizēm vieglprātīgi izturamies pret otra cilvēka sirdi. Un par to, cik daudz prieka ir sīkumos.

Izrāde „Un atkal par to pašu...” tapusi tieši pirms desmit gadiem, 2005. gadā, Olgas Žitluhinas Dejas kompānijai sadarbojoties ar grupu „Dzelzs Vilks”. Šo gadu garumā „Un atkal par to pašu...” kļuvusi pa visvairāk izrādīto izrādi kompānijas vēsturē, tā rādīta gan Latvijā, gan ārvalstīs, gan tradicionālās teātra telpās, gan dažnedažādos specifiskos interjeros.

„Un atkal par to pašu...” ir unikāla arī ar to, ka visu desmit gadu garumā izrādē dejo tas pats dejotāju sastāvs. Pat pēc Olgas Žitluhinas Dejas kompānijas darbības pārtraukšanas 2012. gadā dejotāji apņēmās turpināt leģendārās izrādes izrādīšanu līdz pat savam pēdējam elpas vilcienam. Un šodien izrādes noskatīšanās ir iespēja iepazīt vai atcerēties Latvijas laikmetīgās dejas vēsturi. Operas Jaunajā zālē skatītājus gan gaida jauni tērpu un scenogrāfijas risinājumi.

Radošā komanda: Izrādē piedalās dejotāji: Ramona Galkina, Santa Grīnfelde, Ilze Zīriņa, Guntis Spridzāns, Andris Kačanovskis un Andrejs Fiļipovs. Horeogrāfija: Olga Žitluhina, Fiona Milvorda (Fiona Millward, Lielbritānija) un dejotāji. Izrādē skan Jura Kaukuļa un Kaspara Tobja mūzika dzīvajā izpildījumā.

Biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Biļešu cenas – EUR 12 un EUR 10 (skolēni, studenti, pensionāri, dejas profesionāļi).

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas