Galerijā “Antonija” skatāma Alises Mediņas gleznu izstāde “Pilsētas nianses”No 18.marta klasiskās mākslas galerijā ”Antonija” būs skatāma Alises Mediņas gleznu izstāde "Pilsētas nianses".

Kā jau pasaka priekšā izstādes nosaukums, gleznas ir kā manifests mīlestībai pret pilsētu visās tās krāsu niansēs, no baložpelēkā stacijas laukuma putekļu toņa, līdz mirguļojoši dzintarsārtam saules atspīdumam jumta korē.

Par izstādē redzamajiem darbiem pati autore saka: „Man jāapbēdina asu izjūtu cienītāji un tie potenciālie mākslas vērtētāji, kuri vēlētos darbos redzēt mākslinieka radošās mokas, personīgās dilēmas un cīņu ar sabiedrību un tās vērtībām. Mans radošais vadmotīvs ir mīlestība pret pasauli, kura ir man apkārt un tās dažādajām šķautnēm. Mīlestība pret krāsu, kuru saskatu un vēlos atainot savās gleznās. Mīlestība pret glezniecību, kas man sniedz absolūtu brīvību.
Mēs daudz ko darām impulsīvi, emociju vadīti un tie, iespējams, ir tie labākie brīži. Tad kādēļ gleznām būtu jāizskatās kā prāta konstruētu koncepciju materializācijai? Šai izstādei vienojošais motīvs ir man tuvās pilsētas - Rīgas, portretējums. Un, manuprāt tas ir skaists uzdevums, jau sen pazīstamajos pilsētas vaibstos ieraudzīt jaunas nianses.”

Alises Mediņas glezniecība pārliecinoši no jauna apliecina ainavas žanra aktualitāti arī šodien. Viņas glezniecisko valodu raksturo vitalitāte triepienā, optimistiskā krāsu palete un kompozīcija. Ar apbrīnojami smalku krāsu izjūtu un talantu, māksliniece atklāj pilsētu un tās arhitektūru savās gleznās radot atmosfērisku vieglumu, telpas sajūtu ar gaismas un ēnas saspēlēm.

Alise Mediņa (1984) beigusi J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu glezniecībā. Stažējusies Porto universitātes mākslas fakultātē. Izstādēs piedalās kopš 2004. gada.

Izstāde būs apskatāma laikā no 18.marta līdz 18.aprīlim, darba dienās no 10:00 līdz 18:00, sestdienās no 11:00 – 16:00.

Ieeja bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas