Latviešu mākslinieki piedalās mediju mākslas izstādē Bāzelē


Latviešu mākslinieki Rasa Šmite, Raitis Šmits un Mārtiņš Ratniks šovasar ar saviem darbiem piedalās Šveicē, Bāzelē, notiekošā mediju mākslas izstādē "Gateways", informē jauno mediju kultūras centrs "Rixc" projektu vadītāja Daina Siliņa.


Izstādē piedalās mākslinieki, kuru darbos atspoguļojas tīklotās pasaules mainīgums, - tā ir pasaule, kuras saturs arvien vairāk tiek nodots un pārraidīts ar mediju starpniecību.


Mākslas darbos izmantoti dažādi līdzekļi, lai aplūkotu "vārtejas" tēmu, tie noved pie rīcības un pieredzes gūšanas mūsdienu digitāli savstarpēji saistītajā kultūrā, vienlaikus reflektējot par sociālajām un kultūras pārmaiņām, ko radījuši šie digitālie mediji un globālā interneta kultūra. Mākslinieki darbos izmanto internetu, mobilās tehnoloģijas un tādējādi aicina apmeklētājus aktīvi līdzdarboties, skaidroja Siliņa.


Jauno mediju kultūras centrs "Rixc" izstādē piedalās ar diviem darbiem. Viens no tiem ir tīkla mākslas darbs "Runā ar mani" ("Talk to Me"). Mūsdienās zinātnieki ir veikuši eksperimentus, lai pārbaudītu seno pieņēmumu, ka augi, ar kuriem runā, aug labāk. "Rixc" ir izveidojis tiešsaistes interfeisu, ar kura starpniecību iespējams aprunāties ar izstādē augošajiem garās pupas stādiem, uzmundrinot to augt ātrāk, labāk un vēl garākiem.


Šovasar "Rixc" projekts "Runā ar mani" tiks izstādīts arī citās pilsētās, piemēram, Ventspilī un Rīgā, kā arī ārpus Latvijas, veidojot "Runā ar mani" tīklu. Tīmekļa vietnē "http://talktome.rixc.lv" būs aplūkojamas un uzrunājamas visās projekta viesošanās pilsētās augošās garās pupas.


Otrs darbs, kas piedalās Šveicē notiekošajā izstādē, ir "Rixc" nesen izveidotā mākslas, tehnoloģiju un zinātnes sadarbības tīkla "Renewable Network" vizualizācija.


Kopš 2009.gada "Rixc" pēta mākslas un zinātnes sadarbības iespējas to ilgtspējības jautājumu risināšanā, kas saistīti ar alternatīvās enerģijas meklējumiem un mūsdienu tehnoloģiju sociāli ekoloģiskajiem aspektiem. Vairāku "Rixc" organizēto sadarbības projektu un pasākumu sērijas rezultātā ir izveidots jauns Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības tīkls "Renewable Network". Mākslinieki šajā tīklā meklē jaunas izpausmes formas, sadarbojoties ar dažādām nozarēm, lai kopīgiem spēkiem radītu jaunas idejas ilgtspējīgas nākotnes redzējumam. Lai šīs jaunās izpausmes mākslā padarītu redzamākas, "Rixc" ir izstrādājis interaktīvu karti internetā "Renewable Network Interface".


Šveicē notiekošajā izstādē darbi ir izvēlēti no pagājušā gadā sadarbībā ar Tallinas Gētes institūtu producētās izstādes "Gateways. Māksla un tīklu kultūra". Izstādē piedalās mākslinieki no Vācijas, Lielbritānijas, Somijas, Horvātijas, Itālijas, ASV un Igaunijas.


Izstāde Bāzeles Elektroniskās mākslas centrā būs apskatāma līdz 19.augustam.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas