Latviešu mūzikas koncerts Rīgas Domā


Ceturtdien, 14. jūnijā plkst. 19.00 Rīgas Domā skanēs latviešu komponistu mūzika Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga”, Rīgas kamerkora „Ave Sol” un solista Aleksandra Poļakova (baritons) sniegumā. Pie diriģenta pults stāsies kamerkora „Ave Sol” mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars un orķestra „Rīga” mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Ozoliņš.


Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, atgādinot par traģisko 1941. gada 14. jūnija Latvijas iedzīvotāju deportāciju, Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” sniegs koncertu Rīgas Domā. Programmā iekļautie latviešu komponistu skaņdarbi ļaus klausītājiem ar mūzikas spēku godāt un atcerēties latviešu tautas likteni.


Īpaši uz šo koncertu Rīgā ierodas baritons Aleksandrs Poļakovs, lai kopā ar Profesionālo pūtēju orķestri „Rīga” atskaņotu virkni latviešu komponistu solo dziesmu, kuru pavadījumi ir pārlikti simfoniskam pūtēju orķestrim. Koncertā skanēs Jāņa Mediņa dziesmas „Uz augšu”, „Aka”, „Birzēm rotāts Gaiziņš” un Alfrēda Kalniņa „Dies irae” un „Skan zvani”, kā arī Edgara Račevska „Ave Maria”. Pirmatskaņojumu Aleksandra Poļakova un orķestra sniegumā piedzīvos Leona Amoliņa oriģinālkompozīcija balsij un orķestrim - „Zilie sapņu kalni”.


Rīgas kamerkoris „Ave Sol” un Uldis Kokars interpretēs latviešu mūsdienu kora mūzikas šedevrus: Ērika Ešenvalda „Osalutaris” un Pētera Vaska „Pater noster”.


Orķestra „Rīga” atskaņojumā skanēs Viļņa Šmīdberga 1976. gadā radītā kompozīcija metālpūšaminstrumentu ansamblim „Sēru mūzika”, veltīta tēva piemiņai, kā arī Jāņa Ivanova simfoniskā poēma „Lāčplēsis” A. Kuriševa pārlikumā pūtēju orķestrim.


Koncertā 14. jūnijā plkst. 19:00 Rīgas Domā ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kurus var saņemt Rīgas Doma kasē.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas