Rīgas festivālā uzstāsies japāņu saksofonzvaigzne Nobuja Sugava


Rīgas festivāla koncertā 19. jūnijā Spīķeru koncertzālē varēsim dzirdēt vienu no izcilākajiem japāņu saksofonistiem Nobuju Sugavu, kas muzicēs kopā ar pianisti Minako Kojanagi. Koncertā spēlēs arī.Nobujas Sugavas un Minako Kojanagi sniegumā klausīsimies Dariusa Mijo dzīvīgi atsperīgo „Skaramušu”, Takasi Josimacu daudzkrāsaino „Pūkainā putna sonāti” un Džūlio Kačīni Ave Maria. Rīgas saksofonu kvartets koncertā atskaņos Antonio Vivaldi „Vasaru” un „Rudeni” no cikla „Gadalaiki”, kā arī Riharda Dubras saksofonu kvintetu Vigilia, kura atskaņojumā piedalīsies arī Nobuja Sugava. Rihards Dubra par savu kompozīciju saka: „Vigīlija – tas ir brīdis naktī, kad esam nomodā un varbūt nemaz nevēlamies gulēt. Tas ir brīdis, kad spējam izjust kaut ko tādu, ko dienas steiga un saskarsme ar citiem cilvēkiem mums nemaz neļauj. Tas ir brīdis, kad ļaujam Dievišķajam ienākt sevī – dienas steiga mums to neatļauj. Tas ir laiks, kas patiesībā nepieciešams katram. Par to arī skaņdarbs.”


Nobuja Sugava absolvējis Tokijas Nacionālo Mākslas un mūzikas universitāti un ieguvis daudzas konkursu balvas. Sugava sniedz apmēram 100 koncertu gadā. Viņš ieskaņojis apmēram 30 albumu, vienu no tiem skaņu ierakstu namā Chandos. Mūziķis saņēmis Kultūras aģentūras prestižo Mākslas balvu 1996 un 2001. Nobuja Sugava muzicējis ar vadošajiem Japānas orķestriem, toskait ar NHK simfonisko orķestri Šarla Dituā un Alana Gilberta vadībā un Tokijas Metropoles simfonisko orķestri Džonatana Stokhammera vadībā, kā arī uzstājies ar BBC Philharmonic diriģenta Sačio Fudzioka vadībā, Virtembergas filharmonisko, Orchestra d’Harmonie de la Garde Republicaine, Eastman Wind Ensemble, Philharmonia Orchestra, Slovākijas filharmonisko orķestri u. c.


Nobuja Sugava muzicējis kā solists ar Ronu Kārteru, Mārtinu Teiloru, ungāru duetu Katona Twins, Takasi Kako. Viņš aicināts sniegt koncertus un meistarklases ASV, Kanādā, Ķīnā, Taivanā, Korejā, Singapūrā, kā arī visnotaļ Eiropā. Sugava ir Trouvere Quartet mūziķis. No 1989. līdz 2010. gadam bijis Tokijas Kosei pūtēju orķestra koncertmeistars. Ir Yamaha profesionālā pūtēju orķestra rezidējošais diriģents. Sugava pasūtinājis vairākus jaundarbus saksofonam, un nu tie skan visā pasaulē. Viņa spēlētie instrumenti ir pēc pasūtinājuma gatavotie Yamaha soprānsaksofons YSS-875EXG un altsaksofons YAS-875EXG.


Rīgas festivālu atbalsta Rīgas dome.


Biļetes uz festivālu var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas