Latviešu tēlnieki caur uguni un ledu tiek pie zelta

Latvijas tēlnieki Kārlis Īle un Agnese Rudzīte-Kirillova atveduši Latvijai kārtējo zelta medaļu - šoreiz no Krievijas ziemeļu pilsētas Salehardas,  kur no 21. līdz 26. novembrim notika  devītais  Starptautiskais ledus skulptūru festivāls „Polārā rapsodija”.

Vēl nesen rīdziniekus gaismas festivāla „Staro Rīga” ietvaros priecēja uguns skulptūra „Rīgas dziesma”, kuras veidošanu vadīja tēlnieks Kārlis Īle un  aktīvu dalību ņēma arī tēlniece Agnese Rudzīte-Kirillova. Nopurinājuši pelnus un sodrējus, abi tēlnieki devās uz Salehardu, kas atrodas uz polārā loka, lai, spītējot aukstumam un stindzinošam ziemeļvējam, veidotu ledus skulptūras.

Šogad Salehardas festivāla tēma bija „Pasaules tautu pasakas” un māksliniekiem 5 dienu laikā no 4 kubikmetriem ledus pēc kādas pasakas motīviem bija jārada tēlaina daudzfigūru kompozīcija. Ledus skulptūru festivālā startēja 10 komandas - no ASV, Malaizijas, Indijas, Krievijas, Dienvidkorejas un Latvijas.

Ledus skulptūru festivāla ietvaros tika radīta unikāla autordarbu brīvdabas izstāde, kuru vērtēja profesionālu mākslinieku žūrija un skatītāji. Noteikt uzvarētājus bija ļoti grūti, jo visi darbi bija oriģināli un izpildīti augstā profesionālā līmenī. Tomēr žūrija vienbalsīgi izlēma pirmo vietu piešķirt Latvijas komandai par skulptūru "Tūkstoš un vienas nakts pasakas", kura pēc viņu domām, izcēlās gan ar tēlu izvēli, gan kompozicionālo risinājumu, gan perfektu tehnisko izpildījumu, kā arī augstu māksliniecisko kvalitāti.

Otro vietu ieguva vietējā Jamalas komanda ar darbu "Uguns putns", savukārt trešo vietu saņēma Malaizijas tēlnieki par kompozīciju „Brīnumgaiļi”.

Latvijas komandas 4m augstā ledus skulptūra "Tūkstoš un vienas nakts pasakas" veidota kā ažūra kompozīcija ar vairākām smalkām arkām un detaļām, kas balansē uz materiāla tehnisko spēju robežas, radot īpašu viegluma sajūtu.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas