Piparkūku re-novācija

No 2011. gada 2. līdz 17. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) būs apskatāma labdarības izstāde „Piparkūku re-novācija”, kurai mākslas darbus – piparkūkas cepa pazīstami mākslinieki.

Izstādes nosaukums ļauj nolasīt divas nozīmes – ieraudzīt ko jaunu un atjaunot kaut ko jau zināmu, novecojušu. Projekta koncepcijas pamatā ir vēlme transformēt mūsu stereotipus par piparkūkām, pārradot un renovējot piparkūkas tēlu. Tematiski izstāde sasaucas ar muzeja Lielajā zālē skatāmo Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina darbu skati „Re-novācija”, taču piedalīties piparkūku projektā tika aicināti visi mākslinieki, neatkarīgi no viņu dalības šajā izstādē.

Radošās idejas piparkūku cepumos realizējuši dažādu amatu meistari, kuri ikdienā strādā ar tādiem materiāliem kā porcelāns, stikls, tekstils, koks, metāls u.c. Eksponātus izstādei veidojuši daudzi pazīstami Latvijas mākslinieki, to vidū arī keramiķis Pēteris Martinsons un tekstilmāksliniece Edīte Pauls-Vīgnere.

„Piparkūku re-novācija” ir labdarības projekts. Ieeja izstādē par ziedojumiem, kuri tiks novirzīti Bērnu slimnīcas fondam ar mērķi atbalstīt Mākslu terapijas kabinetu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā „Gaiļezers”. Mākslu terapijas kabinetā profesionāli speciālisti palīdz atgūt veselību bērniem ar dažādām saskarsmes problēmām, izmantojot mākslas, mūzikas, dejas un drāmas terapiju metodes. Skatītāju ziedojumi būs liels ieguldījums mākslu terapijas kabineta darbības uzlabošanā.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs izsaka pateicību māksliniekiem par atsaucību un aicina apmeklēt un popularizēt šo īpašo izstādi.Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas