Latvijā 44% iedzīvotāju ir paaugstināts asinsspiediens



Viena no būtiskākajām sabiedrības veselības problēmām Latvijā ir augsts asinsspiediens, kas skar teju pusi iedzīvotāju, pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija!” sacīja Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents kardiologs Vilnis Dzērve.

“Paaugstināts asinsspiediens mūsu sabiedrībā ir 44% cilvēku, pie tam arī jauniem cilvēkiem, vīriešiem 30-40 gadu vecumā,” informēja kardiologs.

Lai šo situāciju mainītu, pirmkārt, ikvienam būtu regulāri jāmēra savs asinsspiediens. “Nav nekā vienkāršāka kā izmērīt asinsspiedienu, bet cilvēki to vienkārši nedara,” sacīja Dzērve.

Turklāt daudz cilvēku, kam konstatēts paaugstināts asinsspiediens, nelieto zāles tā ārstēšanai. “Tikai ceturtā daļa hipertensijas pacientu regulāri lieto zāles,” norādīja ārsts, piebilstot, ka nevar to attaisnot tikai ar naudas trūkumu.

Tāpat jācīnās ar holesterīnu, kura līmenis asinīs bieži vien mēdz būt pārāk augsts. “Ēšanas problēma pat varbūt nav pati būtiskākā, jo tas holesterīns, ko mēs uzņemam ar pārtiku, ir tikai neliela daļa no tā, kas tiek ražots mūsu organismā. (..) Bet tā ir tā daļa, ko mēs varam regulēt – apmēram 15-20% no visa holesterīna,” uzsvēra Dzērve.

Viņš piebilda, ka ļoti būtisks faktors ir arī fiziskā aktivitāte, jo pašlaik lielākā daļa cilvēku daudz par maz kustas un neiztērē visas uzņemtās barības vielas.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas