Skandināvijas valstu studentiem liela interese par īres dzīvokļiem RīgāTuvojoties jaunajam mācību gadam, pastiprinātu interesi par īres dzīvokļiem izrāda ārzemju studenti, galvenokārt no Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Dānijas.

Vislielākā interese ir par mēbelētiem 1-2 istabu dzīvokļiem pilsētas centrā un Pārdaugavā ar nelielu platību līdz 50 m 2 , par 350 - 450 EUR mēnesī, ar jau iekļautiem komunālajiem maksājumiem. Ir pieprasījums arī pēc lielākiem dzīvokļiem ar 2 guļamistabām, ko vēlas īrēt 2 studenti kopā, par 600 – 700 EUR mēnesī, ar jau iekļautiem komunālajiem maksājumiem.

„ Pieaugot studentu aktivitātei, pieprasījums pēc šāda tipa īres dzīvokļiem centra rajonā vasaras mēnešos kopumā pārsniedz piedāvājumu”, stāsta „ Kivi Real Estate” dzīvojamā segmenta vadītājs Kristaps Jankovskis.

Šogad studenti savlaicīgi sazinās ar nekustamo īpašumu aģentiem par iespēju īrēt dzīvokli, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, septembra mēnesī lielā pieprasījuma dēļ, atrast dzīvokli atbilstošu klientu prasībām ir ļoti grūti.

„ Par brīvajiem īres dzīvokļiem uz septembra mēnesi sāka interesēties jau jūnija vidū. Lielāka interese no ārzemju studentiem bija novērojama jūlija mēnesī, ar mērķi - nodrošināt dzīves vietu Latvijā, jaunajam mācību gadam sākoties, atgriežoties no vasaras brīvlaika, kas pavadīts savā valstī,” tā stāsta Kristaps Jankovskis.

Lielāka aktivitāte ir prognozējama augusta otrajā pusē, kad studenti būs informēti no mācību iestādēm par uzņemšanas rezultātiem.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas