Latvijā iznācis Krievijas fotomākslinieka Vladimira Arhipova pirmais kailfoto albuma sējumsLatvijā iznācis slavenā Krievijas fotomākslinieka Vladimira Arhipova pirmais kailfoto albuma sējums „The Best of NUDES”. Ievērojama daļa no albumā iekļautajām fotogrāfijām ir uzņemtas uz Latvijas ainavu fona, piedaloties vietējām modelēm un sportistēm, balerīnām un aktrisēm, kā arī parastām sievietēm, ko mākslinieks saticis uz ielas vai kafejnīcā.

„Latvija ir atvērta jaunradei. Tā ir bagāta ne tikai ar viegli pieejamām skaistām vietām, bet arī ar drosmīgiem cilvēkiem. Šajā laikā man ir izdevies paveikt daudz kā neiedomājama – gan fotografēt putenī uz Vecrīgas nama jumta, gan noķert īstu viesuli jūrā,” stāsta fotogrāfs Vladimirs Arhipovs. „Albumā praktiski nav profesionālu modeļu. Es fotografēju parastas sievietes – neatkarīgi no viņu vecuma un ķermeņa uzbūves. Man ir pilnīgi vienalga, vai viņa ir pārdevēja veikalā, parlamenta deputāte vai glancētā izdevuma žurnāliste.”

Lai gan visuzticīgākajiem pielūdzējiem izdevums jau ir pieejams fotomākslinieka oficiālajā “ARKHIPOV production” interneta mājas lapā, albuma prezentācija un autora fotoizstāde Rīgā un Maskavā notiks tikai aprīlī.

Sērija „The Best of NUDES” tiks izdota ierobežotā tirāžā. Tomēr jau ir saņemti vairāki sadarbības piedāvājumi no lielām starptautiskām izdevniecībām, tādēļ iespējams, ka Vladimira Arhipova fotogrāfijas iekaros pasaules tirgu lieltirāžā.

Vladimira Arhipova jaunrade jau vairāk nekā 30 gadus ir cieši saistīta ar erotisko mākslas fotogrāfiju plenērā, un šajā žanrā viņš bez šaubām ir viens no izcilākajiem māksliniekiem. Mākslas zinātnieki un galeriju īpašnieki vēl padomju laikā viņu ir nosaukuši par Helmutu Ņūtonu. Viņa vārds ir tikpat pazīstams kā Pītera Lindberga, Deivida Hamiltona un Jana Sudeka vārds, bet deviņdesmito gadu beigās Krievijas Fotogrāfu biedrība viņam piešķīra visskandalozākā fotogrāfa diplomu, un šo titulu viņš ir saglabājis līdz pat mūsdienām.

Latvijā Vladimirs Arhipovs dzīvo jau astoņus gadus. Šajā laikā viņam ir bijušas trīs personālizstādes: Jūrmalas pilsētas muzejā, Melngalvju namā un Rietumu bankas galerijā. Viņš ir labi pazīstams ar savām fotosesijām dabīgā apgaismojumā un ekstrimālos apstākļos. Vairāki albumā „The Best of NUDES” iekļautie darbi ir ne tikai saņēmuši galvenās balvas starptautiskos festivālos, bet arī izvēlēti pasaules līmeņa izsolēm.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas