Latvijā koncertēs jauniešu koris “Anima” no ASV


Jūlija sākumā Latvijā viesosies Čikāgas jauniešu koris „Anima” no ASV, lai kopā ar Rīgas Doma meiteņu kori 3. jūlijā sniegtu koncertu „Laudamus in Domine” Rīgas Domā, koncertētu Ogrē un labdarības koncertā Redzes invalīdu sociālās aprūpes centrā “Jugla”.


Jauniešu koris „Anima” (agrāk - Glen Ellyn Children`s Choir) darbojas jau 47. sezonu un ir viens no vadošajiem ASV jauniešu koriem. Čikāgas Liriskās operas ģenerāldirektors Viljams Meisons kori raksturo ar vārdiem: „Viņi koncertē ar apbrīnojamu profesionālismu un apburošu šarmu.” Koris „Anima” saņēmis neskaitāmus apbalvojumus, kuru vidū nozīmīgākie ir Amerikas koru izcilības balva (2008) un Amerikas Komponistu foruma balva (2009), kā arī Grammy balva par sadarbību ar Čikāgas Simfonisko orķestri un diriģentu Džordžu Šolti. Koris uzstājies kopā ar pasaules mūzikas izcilībām - Bernardu Haitinku, Kristofu Ešenbahu, Klaudio Abado, Džeimsu Levainu, Šarlu Dituā. Savas pastāvēšanas laikā koris pirmatskaņojis vairāk kā 70 īpaši tam veltītus opusus. Pēdējā laika aktualitātes iezīmē sadarbību ar Čikāgas Lirisko operas Bendžamina Britena operas „Sapnis vasaras naktī” un Volfganga Amadeja Mocarta operas „Burvju flauta” iestudējumos, Johana Sebastiana Baha Mateja pasijas atskaņojumu diriģenta Džona Nelsona muzikālajā vadībā, koncertu Ņujorkas Linkolna centrā, kā arī dalību Gustava Mālera 3. simfonijas atskaņojumā.


Kopš 1986. gada kora „Anima” diriģente ir Emīlija Elsvorta (Emily Ellsworth) - viena no pazīstamākajām ASV jauniešu koru kustības līderēm. Emīlijas Elsvortas vadībā koris guvis lielākos panākumus, kā arī ticis sagatavots nozīmīgām uzstāšanās reizēm citu diriģentu vadībā. Emīlija Elsvorta koncertējusi Eiropā, Austrālijā, Janzēlandē, Brazīlijā, Kanādā, Ķīnā, Dienvidāfrikā un Marokā. Viņas muzikālās aktivitātes iemūžinātas septiņos kompaktdiskos. Emīlijai Elsvortai ir vairāk kā 20 gadu ilga pedagoģiskā pieredze, viņa bieži aicināta vadīt meistarklases un festivālu korus visā Amerikā, kā arī citviet pasaulē.


Otrdien, 3. jūlijā plkst. 19.00 Rīgas Domā „Anima” kopā ar Rīgas Doma meiteņu kori (diriģente Aira Birziņa), ērģelnieci Vitu Kalnciemu un koncertmeistaru Viljamu Būru (William Buhr) kopējā koncertā „Laudamus in Domine”, kas skanēs cikla „Mūzika katedrālē” ietvaros, atskaņos Gijoma Difē, Fēliksa Mendelszona-Bartoldi, Džona Ratera, Ērika Ešenvalda, Vītauta Miškina, Lī Keselmana un Stīvena Hetfīlda, kā arī Austriņas un Ievas Alenčikas mūziku. Koncerta īpašais notikums būs abu koru kopīgi atskaņotais fināla skats no Kanādā dzīvojošā latviešu komponista Imanta Ramiņa operas „Lakstīgala”, pašam autoram klātesot. Jāatzīmē, ka opera „Lakstīgala” savulaik rakstīta tieši kā Čikāgas Glen Ellyn Children`s Choir, Vašingtonas bērnu kora un Portlendas meiteņu kora pasūtinājums. Biļetes, kuru cena ir 5, 7 un 9 Ls, var iegādāties Rīgas Doma kasē katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00, kā arī stundu pirms koncerta.


Trešdien, 4. jūlijā, plkst. 19.00 koris „Anima” koncertēs Ogres Kultūras centra Mazajā zālē. Koncerta īpašais viesis būs Imants Ramiņš, kori diriģēs Emīlija Elsvorta, koncertmeistars - Viljams Būrs, bet koncertu vadīs Aira Birziņa. Biļetes (cena 3 Ls, skolēniem un pensionāriem - 1,5 Ls) var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un stundu pirms koncerta.


Savukārt ceturtdien, 5. jūlijā, koris „Anima” sniegs labdarības koncertu Redzes invalīdu sociālās aprūpes centrā “Jugla”.


Plašāk par kori „Anima”: http://www.animasingers.org/

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas