Latvijā notiks Lasīšanas dienaCeturtdien, 29.maijā visā Latvijā otro reizi notiks Lasīšanas dienas zibakcija.  Zibakcijai ir aicināts pievienoties ikviens interesents, paņemot savu mīļāko grāmatu un laiku no plkst. 12:00 - 12:15 veltīt tās lasīšanai.

Lasītāji Rīgā tiek aicināti šajā laikā pulcēties Esplanādes laukumā, līdzi ņemot savu mīļāko grāmatu. Zibakcija darbosies visā Latvijā, tāpēc ir ieteicams aicināt līdzgājējus, lai kopīgi izvēlētos lasīšanas vietu un kopīgi piedalīties Lasīšanas dienā. Par saviem plāniem var paziņot sociālajos tīklos ar mirkļbirku #LatvijaLasa vai iesūtot fotogrāfiju no kopīgas lasīšanas uz e-pastu «lasisanasdiena@lu.lv», lai iekļautu to Lasīšanas dienas fotogalerijā un apliecinātu savu līdzdalību otrajā kopīgajā Lasīšanas dienā Latvijā.

«Lasītprasme ir viens no priekšnoteikumiem cilvēka apmierinātībai ar savu dzīvi, jo tā nepieciešama visās dzīves jomās. Pērn, īstenojot pirmo Latvijas lasīšanas dienas zibakciju, bijām pārsteigti par lielo atsaucību, jo iedzīvotāji lasīja vairāk nekā 100 vietās, tostarp bērnudārzos, senioru klubiņos, skolās, bibliotēkās, darba vietās, autobusa pieturās, uz palodzēm mājās un citur, apliecinot, ka lasītprieks ir iedvesmojis daudzus, neatkarīgi no vecuma un atrašanās vietas,» uzsver Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (PPMF) dekāna palīdze pasniedzēja Gunta Kraģe.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas