Valmieras teātrī top izrāde “Sarkans”5. jūnijā Valmieras teātra zālē LMT Mansards pirmizrādi piedzīvos amerikāņu dramaturga Džona Logana luga «Sarkans», kas vēsta par slaveno gleznotāju Marku Rotko.

Lugas notikumi risinās laikā, kad Marks Rotko strādā pie sienas gleznojumiem restorānam „Četras sezonas”, kurus tā arī neatdod pasūtītājiem. Lugā darbojas gan pats Rotko , gan dramaturga izdomāts gleznotāja asistents Kens , kurš ieradies pie meistara, lai izpētītu viņa daiļrades principus un izprastu, kāpēc viņa audekliem ir tāds iespaids. Tomēr dialogi un monologi izvēršas par kaut ko citu – tās ir sarunas par dzīvi, attieksmi pret to, bailēm no nāves un iznīcības.

Luga "Sarkans" stāsta par Daugavpilī dzimušo pasaulslaveno amerikāņu gleznotāju Marku Rotko.  Rotko ir viens no tiem māksliniekiem, kas spēcīgi ietekmējis ne vien sava laika glezniecību, bet arī skatītāju uztveri. Viņa lielie, palaikam milzīgie audekli, ko viņš apgleznoja ar vienu vai divām krāsām, fascinējoši pievelk skatienu, liek pie šķietami neko neizsakošās gleznas stāvēt ilgi, sajūtot iespaidīgo krāsu laukumu pulsāciju.

Lomās iejūtas Tālivaldis Lasmanis un Mārtiņš Meiers. Pie izrādes strādājis režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, komponists Jēkabs Nīmanis un gaismu mākslinieks – Mareks Lužinskis.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas