Latvijas 1. Rokkafejnīcā notiks Aleksandra Čaka piemiņas nozīmītes pasniegšanas ceremonijaOtrdien, 21. oktobrī plkst. 18.00 Latvijas 1. Rokkafejnīcā notiks Aleksandra Čaka piemiņas nozīmītes pasniegšanas ceremonija un dzejas krājuma „Debesu dāvana” atvēršanas svētki. Pasākumā piedalīsies aktieris Mārtiņš Vilsons, kā arī mūziķi Valters Frīdenbergs un Dāvis Ābrams.

Pirmo reizi Aleksandra Čaka piemiņas nozīmītes tika pasniegtas 2012. gadā dzejnieka piemiņas saglabātājiem. Tā ir kā pateicība tiem cilvēkiem, kuri daudzu gadu garumā ir rūpējušies par dzejnieka piemiņas saglabāšanu katrs savā vietā – pētnieciskajā darbā, skolā, muzejā, žurnālistikā vai izdevējdarbībā. Nozīmītes tiek pasniegtas par čakisku līdzdomāšanu, jaunradi un Aleksandra Čaka gara stiprināšanu.

Pasākuma ietvaros notiks arī dzejas krājuma „Debesu dāvana” atvēršanas svētki. To izdevis Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālais dzīvokli-muzejs. Savulaik, dzejniekam šis dzejoļu krājums tapis nepilna pusgada laikā – 1943. gadā no 14. aprīļa līdz 4. oktobrim, un veltīts mīlestībai – dzejnieka mūzai Mildai Grīnfeldei, kura Aleksandru Čaku uzskatīja par viskrāšņāko varavīksni. Divas spilgtas personības satikās 2. Pasaules kara laikā un kādu brīdi šai pasaulē gāja blakus. Mīlestības iespaidā radās dzeja, kura dzejnieka dzīves laikā tā arī netika izdota dzejas krājumā. Pirmo reizi tā izdota tika 1980. gadā izdevniecībā „Liesma”, vēlāk iekļauta Aleksandra Čaka „Kopotajos rakstos”.

Dzejoļu krājumu „Debesu dāvana” mākslinieks ir Aivars Vilipsons, redaktore un pēcvārda autore – Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja direktore Antra Medne.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas