Latvijas Dabas muzejā aplūkojama izstāde „Īrisu varavīksne 2015”No 10. līdz 14. jūnijam Latvijas Dabas muzejā būs aplūkojama izstāde „Īrisu varavīksne 2015”, kas sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību muzejā tiek organizēta jau 20. reizi, un šogad tajā piedalīsies deviņi selekcionāri un audzētāji no visas Latvijas.

Īrisi sev uzmanību piesaista ar nepārspējamu krāsu un neparastu zieda formu dažādību, tāpēc šie krāšņumaugi ir tik populāri pasaulē. Lai arī daudziem īrisi asociējas tikai ar dažām sen dārzos audzētām šķirnēm, Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības prezidents Laimonis Zaķis atzīst, ka mūsu valstī aktīvā audzēšanas apritē varētu būt ap 1000 bārdaino īrisu šķirņu, bet pasaulē vēl desmitām reižu vairāk.

Izstādē „Īrisu varavīksne 2015” būs apskatāmas ap 200 augsto bārdaino īrisu šķirņu un hibrīdu. Šogad ziedi tiks kārtoti Dabas muzeja ceturtajā stāvā, kur spilgtās un tīrās krāsās, maigos toņos, kā arī pavisam neparastos un eksotiskos krāsu salikumos iemirdzēsies īrisu varavīksne.

Savus dārzu lolojumus apmeklētājiem izrādīs selekcionāri un kolekcionāri: Laimonis Zaķis, Ilga Vinķele, Juris Bāze, Lolita un Aleksandrs Muhlinkini, Dzintra Jurevica, Gunta Jēkabsone, Raimonds Petrovskis un Andrejs Bērziņš. Skaistie ziedi atceļos no Stelpes, Tukuma, Jelgavas, Jūrmalas, Kandavas, Pūres un Rīgas reģiona.

Izstādes laikā biedrības pārstāvji – selekcionāri un kolekcionāri – sniegs atbildes uz apmeklētāju jautājumiem par īrisu šķirnēm, audzēšanu, selekciju un piemērotāko šķirņu izvēli savam dārzam.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas