Nedēļas nogalē „Arēnā Rīga” muzicēs franču dziedātāja ZAZPiektdien, 12.jūnijā, „Arēnā Rīga” muzicēs franču dziedātāja ZAZ, kura Latvijas klausītājiem piedāvās noklausīties savu jaunāko albumu „Parīze”.

Studijas albums „Parīze” izdots 2014.gada novembrī, tajā iekļauti franču šansoni, katrs ir kā veltījums Francijas galvaspilsētai Parīzei. Šī būs pirmā reize, kad franču dziedātāja ZAZ, kua atpazīstama ar īpašo aizsmakušo balss tembru, viesosies Latvijā.

Franču dziedātāja ZAZ, īstajā vārdā Isabelle Geffroy savu popularitāti ieguvusi 2010.gadā, kad izdeva savu pirmo albumu „ZAZ”. Strādājot pie jaunākā studijas albuma, dziedātāja sadarbojusies ar leģendāro amerikāņu komponistu un producentu Kvinsī Džonu (Quincy Jones), kurš savulaik palīdzējis dziedātāja Maikla Džeksona albumam „Thriller” kļūt par visvairāk pārdoto pasaulē. K.Džons veidojis pasaules hitus kopā amerikāņu džeza dziedātāju un komponisti Billie Holiday, Luī Ārmstrongu, Ellu Fidžeraldu, Djūku Elingtonu, Reju Čārlzu, Aretu Franlkinu un citiem. Par pirmo reizi, kad K.Džons izdzirdēja franču dziedātājas ZAZ dziesmas, viņš teicis: „Viņas balsī dzīvo blūzs... un es varu apzvērēt, ka viņas saknes nāk no geto.”

ZAZ studijas albuma ierakstā piedalījies arī franču šansona izpildītājs Šarls Azavnūrs (Charles Aznavou), slavenais džeza basģitārists Džons Kleitos (Jones Clayton) un jaunā kanādiešu džeza – popa dziedātāja Niki Yanofskaja.

Pirmais albuma singls "Paris Sera Toujours Paris" ir stāsts par nedalāmo saikni starp pagātni un tagadni. Kad franču dziedātājs un aktieris Moriss Ševaljē (Maurice Chevalier) izpildīja šo dziesmu okupācijas laikā 1939. gadā, tā bija dziesma, kas „palīdzēja stiprināt brīvības garu visā pilsētā."

Biļetes uz ZAZ koncertu tirdzniecībā pieejamas visās „Biļešu serviss” kasēs un interneta vietnē www.bilesuserviss.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas