Latvijas Dabas muzejā iespēja apmeklēt izstādi “Rozes 2015”Latvijas Dabas muzejā no 8. līdz 12. jūlijam norisināsies izstāde „Rozes 2015”, kas tiek organizēta sadarbībā ar pieredzējušiem audzētājiem no SIA „Latroze”.

Izstādē varēs aplūkot vairāk nekā 100 Latvijas apstākļiem piemērotu rožu šķirņu. Savā daudzveidībā rozes ir nepārspējamas, tāpēc dārzam un raksturam atbilstošu šķirni izvēlēties nereti ir ļoti grūti. Angļu rozes, parka rozes, krūmrozes, tējhibrīdrozes, vīteņrozes.... Lai neapjuktu un atrastu sev tīkamāko, šogad izstādē iekārtota Rožu skola – īpaša ekspozīcijas daļa, kurā ikviens varēs iepazīties ar krāšņo ziedu dažādo raksturojumu un apskatīt stādu paraugus.

Rožu šķirņu daudzveidība pasaulē ir milzīga – vairāk nekā 25 tūkstošu. Ziedu popularitāte cilvēku ikdienā un svētkos, literatūrā un mākslā nav jāpierāda, taču arī savvaļā rožu dzimtā sastopamas vairāk nekā 400 sugu, turklāt 18 novērotas arī Latvijā. Parasti tās tautā sauc par mežrozītēm. Ar savvaļas rozēm bagātākas mūsu valstī ir Kurzeme un Zemgale. Interesanti ir tas, ka rozes mēdz stādīt kāpās, lai apturētu smilšu pārvietošanos vēju ietekmē.

Izstādē dārzkopji apmeklētājiem sniegs noderīgus padomus un palīdzēs izmeklēt piemērotākos augus; kā ierasts būs iespēja iegādāties stādus.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas