Latvijas Dabas muzejā skatāma izstāde „Gladiolas 2015”Latvijas Dabas muzejā no 12. līdz 16. augustam izstādē „Gladiolas 2015” būs apskatāmas vairāk nekā 150 dažādu gladiolu šķirņu, kuras apmeklētāju vērtējumam sniegs Latvijas gladiolu selekcionāri un audzētāji.

Vasara mūs nav lutinājusi ar siltu laiku, tāpēc izstādē tiks eksponētas pārsvarā agrās un vidējās gladiolu šķirnes. Kā pastāstīja audzētāji, gladiolas viskrāšņāk šobrīd zied Lietuvas pierobežā, savukārt Kurzemes dārzos vēl tikai gaida pumpuru atvēršanos. Spītējot laika apstākļiem, Latvijas Dabas muzejā būs aplūkojamas aptuveni 150 dažādu gladiolu šķirņu. Kā ierasts savus ziedus izrādīs Juris Bāze, Laimonis Zaķis, Visvaldis Viņķelis, Aija Stūrīte, Ancānu ģimene, Raimonds Cīrulis, Raimonds Puriņš, Ērika Ozere un citi.

Gladiolu ziedi ir ar plašu pielietojumu – tos var izmantot gan ziedu pušķu, gan kompozīciju veidošanā, gan kā grieztos ziedus vāzē. Regulāri noņemot vecos ziedus un saīsinot ziedvārpas, gladiolas saglabā dekorativitāti ļoti ilgi – nedēļu un vairāk.

Izstādes laikā varēs saņemt lietpratēju konsultācijas par gladiolu audzēšanu un šķirņu izvēli.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas