Mazajā Mežotnes pilī izskanēs koncerts „Ielūdz Pēteris Vasks. Vasara. Mežotne”9.augustā, plkst.20 Mazajā Mežotnes pilī izskanēs ilgi gaidītais Pētera Vaska fonda rīkotais kamermūzikas koncerts „Ielūdz Pēteris Vasks. Vasara. Mežotne”.

Koncertā notiks divu fonda pasūtinājumdarbu pirmatskaņojumi – Ingmara Zemzara Trīs Aspazijas dzejoļi soprānam un klavierēm un Lauras Gustovskas Dziesmu cikls SENSITENCES ar Aspazijas dzeju. Jāpiebilst, ka brīnišķīgo mūzikas izpildītāju dēļ koncerta apakšvirsraksts ir „Trīs latviešu grācijas”.

Koncertā piedalīsies LNO soliste Inga Šļubovska (soprāns), kura pēdējos gados īpaši uzplaukusi gan operlomās, gan kamerdziedāšanā. Pie klavierēm būs allaž atraktīvā un spridzīgā pianiste Agnese Egliņa. Savukārt flautiste Dita Krenberga – arī gan soliste, gan orķestra māksliniece un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra flautu grupas balsts – priecēs ar šarmu un muzikalitāti.

Kā uzsver Mazās Mežotnes pils saimniece Regīna Deičmane, 9.augusta koncerta programma ir īsta himna latviešu kamermūzikai: atšķirīgai, tuvai, katrreiz jaunai. Šoreiz – kā jau minēts – arī ar pirmatskaņojumu piedevu. „Koncerta pamatā būs latviešu klasika (Alfrēds Kalniņš, Jānis Mediņš u.c.) un arī mūsdienu autoru darbi dažādos salikumos, kurus varētu raksturot kā jūsmīgu liriku, gaišu apceri un dejisku piesitienu. Tomēr koncerta īpašā krāsa būs dziesmas ar Raiņa un Aspazijas vārdiem – kā apsveikuma un pagodinājuma žests abu literātu 150. dzimšanas dienas atcerei.”

Biļetes uz 9.augusta koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas